czwartek, 11 czerwca 2015

"Marsjanin" szybciej w kinach


Ta wiadomość bardzo ucieszy wielbicieli science-fiction. Nie 25 listopada jak zapowiadano wcześnie, ale niemal dwa miesiące szybciej w kinach w USA pojawi się "Marsjanin" w reżyserii Ridleya Scotta.

Nowa data premiery filmu "Marsjanin" w USA to 2 października. Wygląda na to, że zespół Ridleya Scotta pracuje szybko i miejmy tylko nadzieję, że nie odbije się to na jakości nadchodzącego filmu science-fiction.

Nie ma jeszcze oficjalnych wiadomości czy w Polsce także przyspieszona zostanie premiera tego filmu, ale wszystko na to wskazuje i raczej powinniśmy założyć, że my także obejrzymy "Marsjanina" znacznie wcześniej. Tym bardziej, że amerykańscy producenci przesunęli z 2 października na 25 listopada premierę filmu "Victor Frankenstein", a w Polsce za wprowadzenie obu tych filmów do kin odpowiada ta sama firma.

Nowa data premiery "Marsjanina" zbliżona jest do daty premiery filmu "Grawitacja", który przed dwoma laty wystartował w kinach 4 października i stał się wielkim przebojem, docenionym potem Oscarami. Ridley Scott i jego ekipa zapewne chętnie powtórzyliby to osiągnięcie. W tym roku 2 października w kinach na świecie debiutuje także kilka innych filmów. "Marsjanin" w USA konkurować będzie z sensacyjnym "Londyn w ogniu" oraz "The Walk. Sięgając chmur" i "Adamem Jonesem". W Polsce dodatkowo w kinach pojawią się dwie rodzime produkcje: "Chemia" oraz "Panie Dulskie".

W filmie "Marsjanin" ludzie wysyłają na Marsa ekipę, którą dowodzi Mark Watney (Matt Damon). Film opowiadać będzie o tym jak bohater zostaje pozostawiony na Marsie i musi walczyć o przeżycie. W filmie występują także: Jessica Chastain, Kristen Wiig, Kate Mara, Michael Pena, Jeff Daniels, Chiwetel Ejiofor i Donald Glover. Scenariusz "Marsjanina" powstał na podstawie cenionej książki autorstwa Andy'ego Weira. [dla www.stopklatka.pl]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz