czwartek, 21 maja 2020

Największe wirtualne kino na świecie już działa


W czwartek 21 maja, o godz. 16:00 ruszyło MOJEeKINO.PL największe wirtualne kino studyjne na świecie stworzone dla kilkudziesięciu kin przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

MOJEeKINO.PL to innowacyjny na skalę światową projekt największego wirtualnego kina, w ramach którego w dedykowanych wirtualnych salach swoje repertuary będzie prezentować kilkadziesiąt kin arthouse’owych z całej Polski - od Bochni po Darłowo i od Sokołowa Podlaskiego do Gorzowa Wielkopolskiego. MOJEeKINO.PL to platforma, której celem jest promocja kina artystycznego, którego próżno szukać na popularnych platformach streamingowych, a za którym tęsknią wytrawni widzowie kin studyjnych. Pod jednym adresem dajemy możliwość kilkudziesięciu niezwykle różnorodnym kinom na przygotowywanie własnego, unikatowego programu dopasowanego do potrzeb widzów.

Na otwarcie platformy przygotowano pokazy czterech filmów, na cztery kolejne wieczory, których z powodu pandemii nie zdążono pokazać w kinach tradycyjnych:

21.05; godz. 20:30 Jezioro dzikich gęsi – nominowany do Złotej Palmy chiński kryminał, którego premiera planowana była na 13 marca
22.05; godz. 20:30 Asystentka
23.05; godz. 20:30 Żegnaj mój synu – nagroda Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie dla najlepszego aktora i aktorki, ten film miał do nas zawitać w kwietniu
24.05; godz. 20:30 Towar – portugalski dramat z Michaliną Olszańską w roli głównej, który zszedł z afiszy tuż przed planowaną premierą 13 marca

Na seans widz będzie mógł wejść z poziomu strony www swojego ulubionego kina lub z poziomu strony mojeekino.pl i wówczas po wyborze kina zakupić bilet, który będzie kosztował 15 zł - i będzie aktywny od 20:30 do godziny po zakończeniu seansu – i cieszyć się dobrym filmem na swojej kanapie.

Również na platformie w piątek, 22 maja, swoje wirtualne życie rozpocznie film dokumentalny - „Kult. Film”.  W ofercie platformy nie zabraknie także starszych tytułów, które podbiły serca kinowej publiczności, jak „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, Witajcie w Norwegii” czy „Party” a także poruszających dokumentów z festiwalu Millenium Docs Against Gravity - „Antropocen”, Genesis 2.0” czy „Jutro albo pojutrze”. Nie zapomniano także o najmłodszych widzach: dla nich także przygotowano zestaw najciekawszych filmów, które święciły triumfy na dziecięcych festiwalach. Aby ułatwić widzom poruszanie się po platformie filmy pogrupowano w kolekcje tematyczne – kino włoskie, kino dokumentalne, kino skandynawskie etc. – które będą cyklicznie zmieniane.

Ale to nie koniec atrakcji. Raz w tygodniu w ramach cyklu POLOWANIE NA FILMY, wspólnie z naszym Partnerem - Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, będziemy zapraszać widzów na spotkania z twórcami. Już wkrótce w tej formule odbędzie się jedyny wirtualny pokaz filmu „Dolina Bogów” z Joshem Hartnettem i Johnem Malkovichem w rolach głównych, a naszym gościem przed seansem będzie reżyser obrazu Lech Majewski. Kolejne tytuły i gości będziemy anonsować wkrótce – informują organizatorzy.

29 maja widzowie zaproszeni zostaną na wydarzenie bez precedensu -  pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW, który do tej pory odbywał się w warszawskich kinach Elektronik i Amondo.  Filmem otwarcia 26. edycji festiwalu będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na tegorocznym MFF w Berlinie "ZŁO NIE ISTNIEJE". To najnowszy dramat  jednego z najważniejszych irańskich reżyserów prześladowanego przez władzę Mohammada Rasoulofa. Polska publiczność zna tego twórcę z takich filmów jak: "Uczciwy człowiek", "Rękopisy płoną" czy "Pożegnanie". Ponadto w ciągu 10 dni festiwalowych widzowie będą mogli zobaczyć 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery jak nagrodzona w Berlinie "Nadzieja" w reż. Marii Sødahl, "Martin Eden" w reż. Pietro Marcello i "Zaginiona dziewczyna" w reż. Kōjiego Fukady, a także przedpremiery: "O nieskończoności" w reż. Roya Anderssona oraz "Najgorsze wiersze świata" w reż. Gabora Reisza.

Tuż po zakończeniu 26. edycji festiwalu Wiosna Filmów na MOJEeKINO.PL zagoszczą kolejne niezwykłe wydarzenia m.in. festiwal Kino w Trampkach, HER DOCS czy 48HFP.

Operatorem wirtualnego kina jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.
Partner technologiczny - Insys Video Technologies.
Partnerzy - Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegóły naMOJEeKINO.PL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz