wtorek, 28 kwietnia 2015

Odorowicz kandyduje na panią prezes w TVP


W październiku kończy się 10-letnia kadencja pani Agnieszki Odorowicz w roli szefowej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Kolejnym wyzwaniem dla niej może być prezesura w TVP.

Do piątku 24 kwietnia przyjmowane były zgłoszenia na prezesa i członków zarządu Telewizji Polskiej. O miejsca te powalczy 35 osób. Sporo tutaj osób związanych z TVP, w tym członkowie obecnego zarządu oraz byli lub obecni pracownicy.

Oczywiście najważniejsze jest miejsce Prezesa TVP. O funkcję tę powalczą m.in.: Juliusz Braun, Bogusław Piwowar,  Marian Zalewski (prezes i członkowie obecnego zarządu TVP) oraz Iwona Schymalla (dyrektorka TVP 1) oraz Agnieszka Odorowicz.

W drugim etapie konkursu zgłoszenia będą oceniane pod kątem merytorycznym przez radę nadzorczą. Kandydaci, którzy przejdą tę część postępowania zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Kadencja obecnego zarządu TVP zakończy się wraz z odbyciem walnego zgromadzenia za 2014 roku, co - zgodnie z przepisami - ma nastąpić najpóźniej do 30 czerwca br. Po tej dacie będzie musiał zacząć już działać nowy zarząd spółki. (na podstawie Wirtualnemedia.pl)