środa, 15 kwietnia 2015

Marcin Dorociński kręci w RPA serial


Jak poinformował oficjalny fanpage Marcina Dorocińskiego, aktor dołączył właśnie do obsady międzynarodowej produkcji zatytułowanej "Dead Before Dying". To ekranizacja światowego bestsellera autorstwa Deon Meyer'a. Niestety książki nie odnalazłem wśród propozycji polskich wydawców.

W opisie książki czytamy: Misterna intryga kryminalna, napięcie, akcja, jedyne w swoim rodzaju zestawienie humoru z dramatem, wielowymiarowe, niejednoznaczne postacie bohaterów (...) naznaczonych tragedią, zmagających się ze swoimi słabościami a i nieprzewidywalny finał zadecydowały o światowym sukcesie sugestywnych kryminałów południowoafrykańskiego pisarza.

Zdjęcia do miniserialu rozpoczęły się 1 kwietnia w Republice Południowej Afryki, polski aktor jest właśnie w drodze do Kapsztadu i na planie w RPA spędzi dwa tygodnie.

W głównych rolach zobaczymy m.in. Trond Espen Seim, Boris Kodjoe, Axel Milberg, Isolda Dychauk. Marcin Dorociński wcieli się w postać Christophera Coolidge'a. Serial liczył będzie 6 odcinków.

Dla Marcina Dorocińskiego to kolejna serialowa produkcja. W tym roku zobaczymy go w realizowanym przez HBO serialu "Pakt". Wcześniej zaś pojawił się w cenionej "Głębokiej wodzie", nakręconym w koprodukcji TVP-BBC serialu "Szpiedzy w Warszawie", udanym "Bez tajemnic".