wtorek, 7 kwietnia 2015

"Gwiezdne wojny" po raz pierwszy w internecie


"Gwiezdne wojny" oficjalnie trafiają do internetu. Od 10 kwietnia sześć słynnych filmów kinowych znajdzie się w ofercie iTunes i Googleplay. Spore wydarzenie w świecie "Star Wars". Generalnie jednak, wielbiciele Sagi mają przecież to samo na swojej półce w postaci kolekcji Blu-ray. Różnica jest tylko taka, że teraz "Gwiezdne wojny" trafiają na mobilne urządzenia, a to duży krok naprzód w historii. To marzenie każdej platformy VOD. Ciekawe czy wiele osób sięgnie po "Gwiezdne wojny" tą drogą.

W oficjalnym komunikacie Disneya czytam:

W ramach oczekiwania na grudniową premierę Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – pierwszego w ciągu dekady nowego filmu z Sagi Gwiezdnych wojen – The Walt Disney Studios, Lucasfilm Ltd. oraz 20th Century Fox ogłaszają wydanie Cyfrowej Kolekcji Filmów Gwiezdne wojny. Po raz pierwszy w historii wszystkich sześć epickich filmów Sagi, od Mrocznego Widma do Powrót Jedi, będzie dostępnych w dystrybucji cyfrowej i w HD. Premiera w całej galaktyce – a przynajmniej na Ziemi – w piątek 10 kwietnia.

„Od premiery pierwszego filmu prawie 40 lat temu, Gwiezdne wojny stały się fenomenem na całym świecie i zdobyły serca milionów fanów z każdego pokolenia”, mówi Alan Bergman, prezes Walt Disney Studios. „Konieczne jest, aby umożliwić widzom oglądanie tej legendarnej Sagi, a także wielu fascynujących zakulisowych historii, na wszystkich nowoczesnych platformach. Cieszymy się więc, że po raz pierwszy dotychczasowe filmy z serii Gwiezdnych wojen będą dostępne w wersji cyfrowej HD”.

„Cieszymy się, że fani będą mogli oglądać Sagę na urządzeniach cyfrowych, gdziekolwiek się znajdują”, mówi prezes Lucasfilm Kathleen Kennedy. „Te filmy były pod wieloma względami pionierskie, na przykład w zakresie zastosowanej technologii, dźwięku czy efektów specjalnych. Stworzyliśmy kilka ekskluzywnych materiałów dodatkowych, które ujawniają bogatą historię sagi, a także udostępniliśmy niepublikowane wcześniej rozmowy z legendarnymi twórcami Gwiezdnych Wojen – mistrzami, którzy pomogli George’owi Lucasowi powołać do życia jego kultowe filmowe uniwersum”.


Dzięki kompletnej kolekcji Gwiezdnych wojen dostępnej w technologii cyfrowej, widzowie będą mogli wezwać siły Rebelii na swoje urządzenia mobilne w każdej chwili i każdym miejscu – opalając się na plaży, spędzając czas w domu z przyjaciółmi albo czekając na odprawę lotu na planetę Endor (lub gdziekolwiek indziej).

Kolekcja filmów Gwiezdne wojny na iTunes:  apple.co/1Df8Dv5
Kolekcja filmów Gwiezdne wojny na Googleplay: bit.ly/1FhGDUI