środa, 15 kwietnia 2015

[KRAJ] "Mad Max: Na drodze gniewu" przed premierą na Cropp Kultowe


Nie wiem jak inni, ale na nowego "Mad Maxa" czekam z wielką niecierpliwością. Otwartym zostaje bowiem pytanie, czy twórcy z powodzeniem wskrzeszą słynną serię i to bez udziału Mela Gibsona. Pokaz filmu na festiwalu Cropp Kultowe (15-24 maja) będzie miał charakter przedpremierowy. Fajnie byłoby się na nim pojawić, tym bardzie, że festiwal pokaże też cyfrowo odrestaurowane dwie pierwsze części "Mad Maxa". Pojawił się nowy zwiastun, który łączy stare części z najnowszą.

"Mad Max: Na drodze gniewu" zaprezentowany zostanie na otwarcie festiwalu Cropp Kultowe, w dniu 15 maja. W Katowicach film będzie więc miał swój pokaz w dniu amerykańskiej premiery i kilka dni po premierze światowej na festiwalu w Cannes. Na 18. Festiwalu Cropp Kultowe odbędzie się również pierwszy w Polsce maraton filmowy "Max Maxa". I generalnie festiwal w Katowicach to świetna impreza dla wielbicieli klasyki filmowej. Organizatorzy szykują dla widzów sporo atrakcji.


W komunikacie organizatorów czytamy:

Jedna z najgorętszych premier tego sezonu budziła emocje już od roku, a sam filmowy trailer sprawił, że serca fanów zabiły znacznie szybciej. Wraz z kolejną częścią postapokaliptycznej serii George’a Mil-lera - na ekrany kin wraca Mad Max, dźwięk silników i samochodowa zadyma. Na ten moment warto było czekać. Polscy fani będą mogli zobaczyć film w dniu amerykańskiej premiery tylko na 18. Festi-walu Filmowym Cropp Kultowe w Katowicach. Kolejnym wydarzeniem tegorocznej edycji będzie pierwszy w kraju maraton słynnej serii George’a Miller na który złożą się pokazy MAD MAX, MAD MAX II: WOJOWNIK SZOS oraz MAD MAX: NA DRODZE GNIEWU. To jedna z nielicznych okazji, by pierwszy raz od kilkudziesięciu lat zobaczyć te kultowe tytuły na dużym ekranie. Po raz pierwszy widzowie zobaczą te klasyki kina postapokaliptycznego w nowej, zrekonstruowanej wersji.

MAD MAX otworzył drzwi do kariery reżyserowi George’owi Millerowi, ale przede wszystkim Melowi Gibsonowi, którego kariera, dzięki występom w serii, nabrała rozpędu. Mieszanka science fiction, kina drogi i westernu osadzona w postapokaliptycznym świecie błyskawicznie podbiła serca fanów, a filmy zyskały status kultowych. Historia szalonego Maxa, byłego policjanta, który mści się za zamordowanie rodziny i wędruje przez zniszczoną wojną nuklearną ziemię, to baza, na której Miller buduje świat po-zbawiony zasad i praw, za to z pełen ognia, przemocy i szaleństwa.

MAD MAX: NA DRODZE GNIEWU to powrót do świata Wojownika Szos Maxa Rockatansky’ego. W tytułowej roli Mad Maxa zobaczymy tym razem Toma Hardy’ego znanego m.in. z roli Bane’a w ostatniej części trylogii przygód Batmana w reżyserii Christophera Nolana (Mroczny Rycerz powstaje). Na dro-dze gniewu pojawi się zdobywczyni Oscara Charlize Theron (Monster, Prometeusz), która wciela się w rolę Imperatorki Furiosy.

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

18. Festiwal Filmowy Cropp Kultowe odbędzie się w Katowicach między 15 a 24 maja. Karnety można kupić na stronie www.ticketportal.pl w cenie 100 zł (dla uczniów i studentów) oraz 125 zł (dla pozo-stałych osób). Szczegółowych informacji na temat kolejnych szczegółów programu wydarzenia moż-na szukać na stronie: www.croppkultowe.pl oraz w mediach społecznościowych:
instagram.com/croppkultowe
facebook.com/croppkultowe
twitter.com/croppkultowe
ask.fm/croppkultowe