poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Nowe "Miasteczko Twin Peaks"! I po zawodach?


Ta wiadomość kilka miesięcy temu zelektryzowała cały świat. David Lynch zapowiedział rozpoczęcie prac nad 3. sezonem serialu "Miasteczko Twin Peaks". Dziś już sprawa ma się inaczej. Jeden z filarów tej serialowej produkcji nie jest już zaangażowany w projekt. Szkoda. W dodatku poszło o pieniądze.

David Lynch przygotowując projekt przez 1 rok i 4 miesiące, w końcówce natknął się na barierę finansową. Jak powiedział sam twórca, odszedł on z produkcji ponieważ, na stworzenie scenariusza takiego jak chciał, zaoferowano mu za mało pieniędzy. Stacja Showtime w oświadczeniu napisała, że jest rozczarowana decyzją Lyncha. W dodatku reżyser zapowiedział, że zadzwonił do aktorów zaangażowanych w projekt, by poinformować ich o swojej decyzji. Czy to forma nacisku na Showtime?

Lynch odszedł więc z produkcji z powodu pieniędzy, a to źle wróży tej produkcji. Okazuje się bowiem, że projekt na wczesnym etapie ma problemy z podstawowymi kwestiami. Jeśli już teraz twórcy nie potrafią się porozumieć, to dalej będzie jeszcze gorzej.

Oczywiście "Miasteczko Twin Peaks" raczej powstanie i zapewne w ekipie znajdą się duże nazwiska. W dodatku David Lynch nic wielkiego od lat nie pokazywał i nie wiadomo czy jego mistrzowski instynkt ciągle działa. Jednak jego udział dawał nadzieję, na ciekawe podejście do tematu. Trzeba tutaj bowiem mistrza, by wprowadził do tematu filmową iskrę.