wtorek, 21 kwietnia 2015

Najpiękniejsza animacja 2015?


Ten zwiastun was zachwyci, a na pewno tak jest ze mną. Najpierw w Cannes, potem we francuskich, a niedługo potem w polskich kinach pojawi się animowany film zatytułowany "Mały Książę". Oto jak ciekawie i kreatywnie do słynnej książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego podeszli we Francji.


Animacja powstała we Francji, ale ma cechy najlepszych amerykańskich produkcji. Zresztą za reżyserię nowego "Małego Księcia" odpowiada Mark Osborne, twórca "Kung-Fu Pandy". Warto zwrócić uwagę na wykorzystanie różnych technik animacji w tej opowieści. W tym zwiastunie wygląda to pięknie.

Nie będzie więc tutaj tylko bezpośredniej adaptacji książki na potrzeby animacji. Twórcy rozszerzyli swoją historię o współczesny wątek. I wygląda na to, że pomysł ten ma szansę się sprawdzić.

Wersja francuska i amerykańska w obsadzie głosowej ma największe gwiazdy kina. Co ciekawe Marion Cotillard będzie pracowała przy francuskiej i amerykańskiej wersji. Zapewne także w Polsce będą przy dubbingu pracowali znani polscy twórcy.

Premiera filmu w Polsce 7 sierpnia.