poniedziałek, 20 kwietnia 2015

"Dzisiaj - film z angielskimi napisami". Absurd w kinie


Według informacji na stronie odpalprojekt.pl twórcy "Dzisiaj - film z angielskimi napisami" potrzebują 30 tysięcy by ukończyć prace nad swoim przedsięwzięciem. W obsadzie gwiazdy, w tym Wojtek Solarz, Grzegorz Halama i Tymon Tymański. To kino science-fiction. Tym bardziej polecam uwadze.

"Dzisiaj - film z angielskimi napisami" to pełnometrażowy film science-fiction w reżyserii cenionego komika Marka Grabie. W obsadzie występują m.in. Wojtek Solarz, Grzegorz Halama i Tymon Tymański.


Film tak opisują jego twórcy: Na warszawskim placu budowy, nie wiadomo skąd, pojawia się odcinek autostrady. Trzeźwiejący po miesięcznej imprezie robotnicy nie potrafią wyjaśnić fenomenu. Sprawę przejmuje Agencja Badania Kosmosu. W tym samym czasie różni mieszkańcy stolicy doznają identycznej obsesji –wszystko przypomina im kosze na śmieci. Jeden z nich próbuje dotrzeć do prawdy ukrytej we własnym wnętrzu. Czym są mrugające do nas ze skrzyżowań światła? Co w środku serca robi wokalista zespołu „Miłość” Tymon Tymański? Co oznacza kombinacja cyfr: 000000, emitowana w stronę Ziemi z Obłoku Magellana? Czy najlepszy program do robienia wykresów połączony z aplikacją „Google Earth” poradzi sobie z jej rozszyfrowaniem? Pomóżcie nam dokończyć film, który jako jedyny mierzy się z tymi pytaniami!!! Zbierzmy razem kwotę potrzebną do dokończenia i postprodukcji pełnometrażowego filmu sci-fi pt. „Dzisiaj – film z angielskimi napisami”!!!

Lubię i cenie absurd i mam nadzieję, że twórcy idą w takim kierunku. Polecam uwadze moich czytelników.

Szczegóły TUTAJ.