czwartek, 16 kwietnia 2015

[KRAJ] Filmowa Młoda Polska - czekam na odkrycia


Mam przyjemność już po raz trzeci organizować i przygotowywać program festiwalu "Lato z Muzami" w Nowogardzie. Po raz drugi organizujemy wraz Filmforum konkurs Filmowa Młoda Polska, w trakcie którego będzie można obejrzeć najnowsze polskie filmy krótkometrażowe. Będzie jury oceniające filmy oraz cenna nagroda dla najlepszej z prezentowanych produkcji. Zapraszam twórców do zgłaszania filmów.

Oficjalny komunikat przygotowany na tę okoliczność brzmi:

Konkurs FILMOWA MŁODA POLSKA na festiwalu LATO Z MUZAMI w Nowogardzie. Organizatorzy czekają na filmy!

W dniach 15-19 lipca 2015 r. w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie) odbędzie się 19. edycja Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa LATO Z MUZAMI. Jednym z wydarzeń programowych, odbywających się w ramach Festiwalu, będzie konkurs polskich filmów krótkometrażowych FILMOWA MŁODA POLSKA.

Do udziału w konkursie można zgłaszać krótkometrażowe polskie filmy fabularne o czasie trwania nie przekraczającym 40 minut. Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda główna w wysokości 2.500 PLN.
W zeszłym roku konkurs FILMOWA MŁODA POLSKA wygrał film "Mały palec" w reżyserii Tomasza Cichonia.

Filmy wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać do dnia 1 czerwca 2015 r. na adres:

Stowarzyszenie "FILMFORUM"
ul. Mińska 25 - bud. 8, 03-808 Warszawa
(Soho Factory)
z dopiskiem „FILMOWA MŁODA POLSKA”

W czasie trwania festiwalu LATO Z MUZAMI widzowie będą mieli okazję wziąć udział w licznych pokazach filmowych, spotkać uznanych twórców polskiego kina, docenić dokonania młodych polskich artystów. Wręczony zostanie też honorowy LAUR CISOWY dla polskiego reżysera o wybitnych filmowych osiągnięciach. Festiwal poprzedzą warsztaty artystyczne, a finałem LATA Z MUZAMI będzie  plenerowy koncert dla gości i mieszkańców Nowogardu.

Organizatorami Festiwalu są: Nowogardzki Dom Kultury i Urząd Miejski w Nowogardzie, we współpracy ze Stowarzyszeniem FILMFORUM.

Szczegółowe informacje:

Stowarzyszenie „FILMFORUM”
tel.: 22 392 03 22
tel.: 22 392 03 21
e-mail: biuro@filmforum.pl

www.ndk.pl