czwartek, 9 kwietnia 2015

[KRAJ] TVN wspiera finansowo program "30 minut"


Telewizja TVN i Stowarzyszenie Filmowców Polskich podpisały porozumienie, na podstawie którego medialny potentat wesprze finansowo program "30 minut".

Program "30 minut" daje możliwość zaprezentowania swoich możliwości przez młodych polskich filmowców. W tym przedsięwzięciu powstało już wiele znakomitych filmów, a wiele z nich to produkcje zdecydowanie bardzo udane. Kolejne powstają i na wiele czekam z zainteresowaniem.

Na razie nie są znane szczegóły porozumienia, ale jaki pisze www.sfp.org.pl "szczegóły współfinansowania będą określane w umowach koprodukcyjnych podpisywanych na dany tytuł". Wiadomo też, że porozumienie podpisane zostało na 3 lata, a do Rady Artystycznej programu "30 minut" dołączy przedstawicielka TVN - Anna Waśniewska-Gill, producent ds. rozwoju filmów fabularnych.

Porozumienie z TVN oznaczać może silne wsparcie dla powstającego TVN Film, który otrzymać może tym samym znakomity kontent filmowy. Zapewne w tej telewizji zobaczymy też wcześniejsze filmy tego Programu. I to nie jest złe posunięcie. Promocja młodych twórców u tak ważnego partnera może się im bardzo przysłużyć. Oby tylko udało się im przebić do głównych programów TVN i do dobrego czasu antenowego.