poniedziałek, 20 kwietnia 2015

"Star Wars: Rogue One" - już widać i słychać


To był jeden z najważniejszych weekendów dla wielbicieli "Gwiezdnych wojen" pod każdą postacią. "Star Wars Celebration" w Anaheim w Kalifornii zakończyło się spojrzeniem na pierwszy spin-off "Gwiezdnych wojen". Dziś wiemy znacznie więcej o "Star Wars Anthology: Rogue One".

Wiadomo już oficjalnie, że film opowiadał będzie o grupie śmiałków, która wyrusza by wykraść plany Gwiazdy Śmierci. I jak wiemy z klasycznej serii, ich zdobycie okupione zostało wielkimi ofiarami. Takie pogłoski krążyły już od początku i dziś zostały potwierdzone. Oficjalnie potwierdzono także udział Felicity Jones w tym filmie, a aktorka wcieli się w postać jednej z żołnierzy-rebeliantów. Akcja "Rogue One" rozgrywa się przed wydarzeniami, które miały miejsce w "Nowej nadziei".

W trakcie spotkania z publicznością reżyser filmu Gareth Edwards powiedział, że pre-produkcja filmu trwa obecnie w Wielkiej Brytanii, ale nie wiadomo kiedy rozpoczną się zdjęcia.

Produkująca film Kathleen Kennedy powiedział o idei kręcenia spin-offów. Chciemy nakręcić kilka filmów, które miałby własną historię, a różniły się skalą i gatunkiem – można było usłyszeć w jej wypowiedzi. Gareth Edwards dodał też, że "Rogue One" nie pojawią się Jedi. Co ciekawe głos Obi Wana z pierwszych "Gwiezdnych wojen" pojawił się w teaserze filmu.


Fani filmu zobaczyli ten krótki teaser, a tam Gwiazdę Śmierci oraz szkice koncepcyjne i logo nadchodzącego filmu. Warto posłuchać ich reakcji na to wydarzenie. Premiera "Rogue One" odbędzie się w USA 16 grudnia 2016 roku. Znamy też polską datę premier – film pojawi się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia – 23 grudnia 2016 roku.