sobota, 14 maja 2016

"Baby Bump" - będzie soundtrack, jest teledysk


3 czerwca w kinach pojawi się "Baby Bump", debiut fabularny Kuby Czekaja. To kino pod wieloma względami niezwykłe. By przybliżyć sobie nieco temat warto obejrzeć teledysk, który promuje film. Cały soundtrack pojawi się w sprzedaży wraz z premierą filmu. I jest to zdecydowanie najważniejsza dziś wiadomość.


Informacja prasowa na temat filmu, teledysku i płyty:

Polski film „Baby Bump”, który podbija światowe festiwale, najmocniejszy polski debiut ostatnich lat, doczekał się równie mocnego i odważnego teledysku. Za muzyczną oprawą utworu „Shake it like a pro” stoi grupa Salvation Plaza, powstała z inicjatywy legendy polskiego hip-hopu - Vienia. Jest to pierwszy singel promujący soundtrack, który ukaże się w sklepach w dniu kinowej premiery filmu - 3 czerwca.

„Baby Bump” to zdaniem amerykańskiej krytyki „niesamowite połączenie wyobraźni Davida Lyncha i Walta Disneya”. Jest „dziki, punkowy i niepoprawny” . „Ten film to objawienie reżyserskiej indywidualności, najbardziej wyrazistej od lat” – zachwyca się talentem reżyserskim Kuby Czekaja, krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski. A Bartosz Żurawiecki przyznaje, że w polskim kinie wreszcie „zjawił się niegrzeczny chłopiec i narobił trochę burdelu”. „Baby Bump” zachwyca zarówno w Polsce – reżyserowi przyniósł nominacje do paszportów Polityki, zdobył Wyróżnienie Specjalne na festiwalu filmowym w Gdyni (sekcja Inne Spojrzenie), ale również za granicą. „Baby Bump” zostało świetnie przyjęte na 72. Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymało Queer Golden Lion Award Wyróżnienie Specjalne. Film pokazywany był również na prestiżowym amerykańskim festiwalu South by Southwest (SXSW) w Teksasie.

Salvation Plaza -  to kolektyw, który tworzą trzy osoby: Simba, Stefski i Vienio. Projekt powstał przy okazji nagrania utworu „Shake it like a pro”. Grupa powstała z inicjatywy Vienia - legendy polskiej sceny hip-hopowej. Równie dobrze jak z rapem radzi sobie z pisaniem tekstów dla innych wokalistów, a jego ucho i doświadczenie muzyczne mają znaczący wpływ na kompozycje oraz brzmienie grupy. Simba to uznany producent i dj drum'n'bassowy, oraz autor audycji radiowych. Brzmienie zespołu opiera się na jego rozpoznawalnym stylu, jednak utwory Salvation Plaza różnią się od jego własnych produkcji. Stefski to wokalista, gitarzysta i autor-kompozytor piosenek. Wychował się we Francji. W Polsce dał się poznać jako promotor koncertów frankofońskich artystów i autor audycji radiowych. Występuje również na żywo w duecie Stefski & Hutch (Indie-rock). Dwie pierwsze wokalistki związane z kolektywem to Julia Pietrucha oraz Agata Malcherek. Koncept zespołu jest prosty:  jesteśmy kolektywem, a nasza muzyka to wypadkowa naszych pasji, doświadczeń, umiejętności i tego co wydaje nam się ciekawe we współczesnej muzyce popularnej.


Wydawcą płyty będzie wytwórnia Requiem Records.