środa, 4 maja 2016

Polsat z PISF. Co szykują?


Za tydzień w warszawskim Kinie Kultura odbędzie się spotkanie, podczas którego zostanie zaprezentowany nowy program Grupy Polsat skierowany do twórców i producentów filmowych. Partnerem Polsatu w przedsięwzięciu o nazwie Cyfrowa Strefa Twórców będzie Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jaka to będzie propozycja?

W spotkaniu weźmą udział obecna i była szefowe PISF, czyli Magdalena Sroka i Agnieszka Odorowicz oraz silny skład z Grupy Polsat. Spotkanie współorganizowane jest przez SFP i KIPA. Wygląda na to, że powstaje znaczące przedsięwzięcie w polskiej kinematografii. 

Jak czytam w ogłoszeniu "Cyfrowa Strefa Twórców to nowy program Grupy Polsat, którego głównym celem jest zwiększenie zaangażowania Grupy Polsat w produkcję, koprodukcję i dystrybucję filmową poprzez uatrakcyjnienie i zacieśnienie współpracy pomiędzy spółkami Grupy Polsat a środowiskiem audiowizualnym".

Myliłby się więc ktoś, kto zatrudnienie Agnieszki Odorowicz w Polsacie odebrał jako proste zaangażowanie tej firmy w produkcję filmową. Przedsięwzięcie będzie znacznie większe i bardziej rozbudowane. Pytanie brzmi, czy przyniesie to polskiemu kina więcej udanych filmów i co kryje się w tym pomyśle.

Wypatruję szczegółowych informacji z tego spotkania.