środa, 18 maja 2016

Terry Gilliam rusza z "Don Quixotem"


Terry Gilliam na festiwalu w Cannes oficjalnie ogłosił rozpoczęcie bezpośrednich przygotowań do realizacji swojego "Don Quixote'a". W głównych rolach Michael Palin, Adam Driver i Olga Kurylenko.

Od nieudanej i nieukończonej produkcji filmu "The Man Who Killed Don Quixote" minęło 16 lat. Fani twórczości Terry'ego doskonale znają dokument "Zagubiony w La Manchy", który ukazywał tę produkcyjną katastrofę.

Przez lata Gilliam zabiegał o możliwość ponownej realizacji filmu i w końcu w październiku tego roku produkcja ruszy! Zdjęcia potrwają przez 11 tygodni, w Hiszpanii, Portugalii i na Wyspach Kanaryjskich. Pre-produkcja rozpocznie się w czerwcu, a etap zdjęciowy dobiec ma końca przed świętami. Gilliam przypuszcza, że film będzie gotowy na przyszłoroczny festiwal w Cannes.

Budżet filmu to 17 milionów euro i jest o połowę mniejszy od tego, który zakładany był przy poprzedniej produkcji. Gilliam mówi, że dojrzał do tego projektu, że trzeba być mądrym podczas takiej produkcji. Kasę wyłożył i produkuje film Paolo Branco, który ma na swoim koncie "Cosmopolis". Będzie to w sumie koprodukcja francusko-portugalsko-hiszpańsko-belgijska.

Rolę tytułową zagra Michael Palin, czyli kolega Gilliama z grupy Monty Pythona. Adam Driver wcieli się pracownika agencji reklamowej, omyłkowo wziętego za Sancho Pansę. Jego żonę zagra Olga Kurylenko.