czwartek, 5 maja 2016

Weronika Rosati, Cage i Szczęki [WIDEO]


Pojawił się zwiastun filmu "USS Indianapolis: Men of Courage". To prawdziwa historia okrętu wojennego, którą w "Szczękach" opowiadał Quint. Główną rolę w nowej produkcji gra Nicolas Cage, a jego żonę odgrywa Weronika Rosati. Polską aktorkę dostrzec można w zwiastunie, ale i tak najwięcej tutaj Nicolasa Cage'a i rekinów.

To nie jest duża hollywoodzka produkcja, choć jest tutaj potencjał na bardzo dobry film. Wśród firm, które finansują to przedsięwzięcie jest też polski Monolith Films. W zwiastunie najsłabiej wypadają na razie efekty wizualne, ale może w wersji finalnej będzie to lepiej zaprezentowane?

Film opowiadać ma o wydarzeniach związanych z zatonięciem amerykańskiego krążownika, który poszedł na dno w lipcu 1945 roku po tym jak został trafiony dwiema torpedami wystrzelonymi z japońskiego okrętu podwodnego. Z 900 członków załogi większa część zginęła w ciągu trzech dni od ran, pragnienia i w szczękach rekinów. Ocalało 317 osób. Kapitan statku Charles McVay (Nicolas Cage) został postawiony przed sąd za utratę okrętu w akcji bojowej a w roku 1968 z powodu nieustających pogróżek od członków rodzin zmarłych marynarzy, popełnił samobójstwo. Przedstawione zdjęcia ukazują zapewne drogę bohatera na salę sądową.

Reżyserią filmu "USS Indianapolis: Man of Courage" zajmuje się Mario Van Peebles, a w obsadzie znajdują się także Cody Walker, Tom Sizemore, Thomas Jane, Matt Lanter i Brian Presley.