wtorek, 24 maja 2016

Kinobus przyjedzie w Zachodniopomorskie


W dniach 18-21 sierpnia 2016 roku drogi województwa zachodniopomorskiego przemierzy Kinobus, który przewiezie pół setki pasażerów ze Szczecina do Szczecinka. To mniej więcej niż 180 km, ale Kinobus zwykł jeździć zygzakiem, więc pokona ich ponad 400. WITAMY W NASZYM REGIONIE!

Informacja prasowa, która wszystko wyjaśnia. Od siebie dodam, że skorzystałbym na pewno, ale niestety wzywają inne obowiązki. Kibicuję projektowi od zeszłego roku i polecam jako sporą atrakcję filmową w naszym regionie.

Kinobus to nowa i niebanalna impreza filmowa na kółkach; to sojusz sztuki filmowej, historii lokalnej, edukacji i turystyki. Pasażerowie będą mieli okazję odwiedzić istniejące i nieistniejące kina, spotkać się z ich byłymi i obecnymi pracownikami oraz z regionalistami, obejrzeć filmy, ale także poznać atrakcje krajoznawcze i kulinarne Pomorza Zachodniego.

Na trasie Kinobusu znajdą się na pewno m.in.: Kino Pionier w Szczecinie, Kino Morena w Ińsku, nieistniejące kina mirosławieckie, Kino Tęcza i projekcja plenerowa w Wałczu, Kino Wolność w Szczecinku, a także Winnica Turnau w Baniewicach i Muzeum PGR w Bolegorzynie. Szczegółowy program imprezy ogłosimy wkrótce.

Sprzedaż biletów uprawniających do przejazdu, noclegów, wyżywienia i udziału we wszystkich zaplanowanych po drodze wydarzeniach rozpocznie się w poniedziałek 6 czerwca. Cena: 250,00 zł (obejmuje także wstępy do muzeów, usługi przewodnickie oraz degustacje).

Organizatorem Kinobusu jest Fundacja Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison z Krakowa, która prowadzi Kino Agrafka, Kinokawiarnię Kika i DKF Rozpięci, wydaje „X. Informator Kin Studyjnych” i organizuje doroczną Konferencję Kin Studyjnych i Lokalnych.

Projekt Kinobus / Zachodniopomorskie 2016 jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerzy organizacyjni: KRKino i Wałeckie Centrum Kultury. Partnerzy: Stowarzyszenie Kobiety i Wino oraz Dworek Tradycja w Bełcznej. Patron medialny: „X. Informator Kin Studyjnych”.

Informacje o Kinobusie można znaleźć na www.kinobus.pl i www.facebook.com/kinobuspl. Dodatkowych informacji udziela pomysłodawca i pilot Kinobusu Maciej Gil: 503 035 073 i maciej@cyrkedison.org.