czwartek, 12 maja 2016

Film z Dorocińskim w USA. Jest zdjęcie!

Gwiazdy filmu Jamie Dorman i Cillian Murphy
Realizowany w Czechach film pt. "Anthropoid" został zakupiony do dystrybucji w USA. Zajmie się tym firma Bleecker Street. W tej opowieści o zamachu na oficera SS Reinharda Heydricha w Pradze, w jednej z ról występuje Marcin Dorociński. Przedstawiam zdjęcie z filmu z udziałem polskiego aktora.

Gwiazdami filmu "Anthropoid" są Cillian Murphy oraz Jamie Dorman, gwiazda "Pięćdziesięciu twarzy Greya". To historia dwójki czechosłowackich żołnierzy, który w grudniu 1941 roku wracają do rodzinnego kraju, by dokonać zamachu na znienawidzonego niemieckiego okupanta. Reżyserem filmu jest Sean Ellis, twórca "Metro Manila". W obsadzie obok wspomnianych gwiazd i Marcina Dorocińskiego znajdują się też Ana Geislerova i Toby Jones.

W filmie Marcin Dorociński wciela się w postać Ladislava Vaneka. To postać historyczna i bardzo kontrowersyjna. Sprzeciwiał się zamachowi na Heydricha, ale działał w ruchu oporu. Był wiele razy aresztowany przez Gestapo, jego postępowanie w czasie II wojny światowej budziło mieszane uczucia. Postać trudna do historycznej oceny, przez wielu uznany za zdrajcę, ale nigdy nie skazany. Jak przedstawiona zostanie ta postać w filmie "Anthropoid"? Zdjęcie Marcina Dorocińskiego sporo mówi.


Nie jest znana dokładna data premiery filmu. Czekamy też na zwiastun.