czwartek, 5 maja 2016

Janusz Gajos w deszczu [GALERIA]


Dobiegają końca zdjęcia do filmu „Konwój” w reżyserii Macieja Żaka. Po twórcy świetnego „Supermarketu” wiele dziś oczekuję. Jego kolejne przedsięwzięcie zapowiada się znakomicie. Autor zdjęć Michał Sobociński zamieścił kilka klatek z planu. Czy to spoiler?

„Konwój” ma już wyznaczoną datę premiery choć zdjęcia jeszcze trwają. Film wejść ma do kin 4 listopada i byłoby bardzo wskazane, aby zaprezentowana historia okazała się świetnym kinem. Maciej Żak zdecydował się na thriller i po jego „Supermarkecie” wiadomo już, że gatunek ten jest mu bliski.

Opis filmu jest bardzo obiecujący: W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego, dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg, jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Konwój, dowodzony przez sierżanta Zawadę, transportował przestępcę o pseudonimie "Nauczyciel", oskarżonego o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Więzień został uznany za niepoczytalnego i skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Nie wszyscy pogodzili się z takim scenariuszem...

Główne role w filmie grają Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat, Ireneusz Czop, Przemysław Bluszcz, Tomasz Ziętek. Zaprezentowane zdjęcia mogą dociekliwych naprowadzić na kilka teorii dotyczących przebiegu akcji filmu.