poniedziałek, 12 sierpnia 2019

Premiera „Solid Gold” ponownie przesunięta


Już po raz drugi przesunięta zostanie data wejścia do kin filmu „Solid Gold”. Początkowo planowano premierę na lipiec, ale według twórców pośpiech ten był niewskazany. Premierę więc wyznaczono na październik. Ale i ona ulegnie zmianie, bowiem twórcy nie chcą aby ich film był elementem kampanii wyborczej.

Według informacji pojawiających się w sieci dopiero po wyborach do Sejmu i Senatu, które odbyć mają się 13 października, film Jacka Bromskiego zatytułowany „Solid Gold” pojawi się w polskich kinach.

Jacek Bromski spotkał się z prezesem TVP Jackiem Kurskim, a to TVP jest współproducentem i dystrybutorem filmu. Podobno rozmowy o zmianie daty premiery obyły się bez problemów. Nie jest jeszcze ustalona data premiery filmu. - Współproducenci spotkają się z dystrybutorami, by uzgodnić, kiedy będzie najbardziej dogodny moment. Do kin wchodzą także przecież filmy konkurencji - zauważył.

Jak czytamy w opisie filmu, "Solid Gold" to opowieść o policjantach prowadzących śledztwo w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu, rozpracowujących grupę zajmującą się budową piramidy finansowej. - To film gangsterski - podkreślał w lipcu w rozmowie z Onetem reżyser Jacek Bromski. Film współprodukuje Telewizja Polska i Akson Studio.

Rozmawiając z Onetem w lipcu, Bromski podkreślał, że zbieżność daty premiery jego filmu i wyborów parlamentarnych to przypadek.

Pod apelem do Akson Studio i TVP S.A. o to, by premiera i promocja filmu nie odbywały się w czasie kampanii wyborczej, podpisali się scenarzysta i reżyser Jacek Bromski oraz aktorzy: Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Olgierd Łukaszewicz, Danuta Stenka, Marta Nieradkiewicz, Piotr Stramowski, Krzysztof Stroiński, Marcin Czarnik, Artur Żmijewski, Andrzej Konopka, Andrzej Zieliński i Olena Leonenko-Głowacka. [źródło onet.pl]

1 komentarz: