czwartek, 8 sierpnia 2019

Zwiastun nowego filmu Yorgosa Lanthimosa


[WIDEO] Nie znajdziecie na blogu „Spór w kinie” zapowiedzi nowego filmu Patryka Vegi, bo nie włączam się w promocję tego przedsięwzięcia, a w dodatku zwiastun jest wszędzie publikowany. Wolę sięgnąć po zapowiedź nowego przedsięwzięcia Yorgosa Lanthimosa.

Yorgos Lanthimos to dziś jeden z najwybitniejszych twórców filmowych. Autor m.in. „Kła”, „Lobstera”, „Zabicia świętego jelenia”, a ostatnio „Faworyty” przygotował już kolejne przedsięwzięcie. Będzie to jednak film krótkometrażowy. Ja się cieszę i z takiej propozycji greckiego twórcy.

Filmik nosi tytuł „Nimic” i będzie miał premierę w trakcie tegorocznego festiwalu w Locarno. Główne role w filmie grają Matt Dillon i Daphne Patakia, a organizatorzy opisują to przedsięwzięcie, jako: „wyrafinowana i lżejsza wersja jego niepokojących fantazji… mały, ale mocny thriller w ascetycznym i prostym otoczeniu z, jak zwykle, intrygującą strukturą filmową”. 12-minutowy filmik „opowiada o wiolonczelistce i spotkaniu w metrze, które ma nieoczekiwane i dalekosiężne konsekwencje dla jego życia”.

Zwiastun dostępny jest tutaj.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz