wtorek, 22 grudnia 2015

Bezprecedensowa decyzja BFCA


Spora niespodzianka dotycząca sezonu nagród w USA. The Broadcast Film Critics Association do swoich ogłoszonych wcześniej nominacji do Critics' Choice Awards wprowadziła małą, ale ważną zmianę. Ma ona związek z nowymi "Gwiezdnymi wojnami".

Critics' Choice Awards to jedne z najbardziej cenionych nagród przyznawanych przez dziennikarzy filmowych w USA. Kilkanaście dni temu ogłoszono obszerne nominacje do tych nagród, ale dziś organizacja wprowadziła znaczącą korektę i do listy 10 najlepszych filmów dołożyła kolejny. W ten sposób wśród najlepszych produkcji 2015 roku znalazły się "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy".

Zmiana nastąpiła po tym jak pojawiło się wiele głosów oburzonych członków organizacji, którzy nie mogli oddać swojego głosu na "Przebudzenie Mocy", bowiem film ten nie został im wcześniej udostępniony. W wyniku specjalnego głosowania zadecydowano o zakwalifikowaniu filmu jako kolejnej produkcji nominowanej w najważniejszej kategorii.

LISTA Z NAJLEPSZYMI FILMAMI ROKU WYGLĄDA OBECNIE TAK:

The Big Short
Bridge of Spies
Brooklyn
Carol
Mad Max: Fury Road
The Martian
The Revenant
Room
Sicario
Spotlight
Star Wars: The Force Awakens

Jak widać "Przebudzenie Mocy" zdobywa coraz większe uznanie krytyków w USA i zapewne wkrótce powalczy o główne Oscary. Obok takiego wydarzenia Amerykańska Akademia Filmowa nie może przejść obojętnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz