poniedziałek, 8 sierpnia 2016

"Prosta historia o morderstwie" Jakubika już wkrótce


Wiadomo już kiedy w kinach pojawi się drugi reżyserski projekt Arkadiusza Jakubika. Wiele osób bardzo czeka na „Prostą historię o morderstwie”.

Arek Jakubik zadebiutował w 2010 roku znakomitym filmem „Prosta historia o miłości”, który przyniósł mu spore uznanie. Na drugi reżyserski projekt trzeba było czekać kilka lat, ale dzięki temu jest szansa na kino ponownie bardzo udane.

Już dziś wiadomo, że „Prosta historia o morderstwie” pojawić ma się w polskich kinach 21 października tego roku, a dystrybutorem filmu będzie firma Kino Świat.

Arkadiusz Jakubik nie tylko film wyreżyserował, ale jest też jego współscenarzystą razem z Grzegorzem Stefańskim i Igorem Brejdygantem. Bohaterem filmu jest Jacek, młody policjant, który za wszelką cenę próbuje chronić matkę i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Próbując udowodnić swoją niewinność, Jacek z przerażeniem odkrywa, że stopniowo zaczyna upodabniać się do ojca…

Główne role w filmie grają Filip Pławiak, Kinga Preis, Andrzej Chyra, Eryk Lubos, Ireneusz Czop.