środa, 3 sierpnia 2016

PREMIERY DVD I BLU-RAY – SIERPIEŃ 2016


W sierpniu na DVD i Blu-ray pojawi się wiele filmowych wydarzeń. Wśród najważniejszych będą: „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” w wielu wersjach, „Kung Fu Panda 3”, „Deadpool”, nowa „Księga dżungli” oraz rodzime przeboje filmowe.

Miesiąc zaczął się od premiery filmu „7 rzeczy których nie wiecie o facetach”, a w sierpniu czeka na jeszcze „Słaba płeć?”. Widzowie żyć będą zapewne premierami dużych hollywoodzkich produkcji. Wśród nich największym wydarzeniem ma być specjalna rozszerzona wersja „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Ja jeszcze bardzo czekam na „Midnight Special”, bardzo intrygującego i nietypowego science-fiction. Wiele osób ucieszy się na premierę „Hardcore Henry” oraz „Komórki” wg Stephena Kinga. Nowościami na rynku są też: „Rycerz pucharów” Terrence’a Malicka oraz „Zwycięzca” o Jesse Owensie. Końcówka miesiąca należeć będzie do „Deadpoola”, „Cloverfield Lane 10” oraz nowej “Księgi dżungli”. Dzieciaki ucieszą się na premierę „Kung Fu Panda 3”, a miłośnicy horrorów doczekają się w końcu premiery filmu „Duma i uprzedzenia i zombie”.

OTO KALENDARZ PREMIER DVD/BLU-RAY NA SIERPIEŃ.

1 SIERPNIA

7 rzeczy których nie wiecie o facetach
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Siedem różnych historii, które się ze sobą przeplatają, siedem różnych spojrzeń na mężczyzn, ich relacje i związki. Mądra i ciepła komedia w gwiazdorskiej obsadzie (min. Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Zakościelny, Zbigniew Zamachowski, Paweł Domagała).

3 SIERPNIA

Kung Fu Panda 3 / Kung Fu Panda 3
FILM KINOWY
Premiera: DVD (z książką), Blu-ray, Blu-ray 3D
Opis dystrybutora: Po i Potężna Piątka wracają w przezabawnej komedii dla całej rodziny! Gdy Po trafia do tajemniczej, rajskiej wioski zamieszanej przez beztroskie, lubiące zabawę i troszkę niezdarne pandy, postanawia dokonać niemożliwego - wytrenować je, stworzyć armię i pokonać złowrogiego Kaia, który przemierza Chiny, by zniszczyć wszystkich mistrzów kung-fu.

Gernika. Prawdziwa historia / Gernika
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: 1937. Hiszpania: granice zostały określone, a strony wybrane... świat już nigdy nie będzie taki sam. Realia wojny domowej to codzienność dla mieszkańców Gerniki. Amerykański dziennikarz (James D'Arcy) potajemnie współpracuje z cenzorką lokalnej prasy (María Valverde), aby działać przeciwko surowym ograniczeniom, które stają się coraz bardziej powszechne. Wszystko jednak się zmienia, gdy Niemcy atakują miasteczko i to właśnie wolność prasy staje się potężną bronią. Film powstał na podstawie historycznych zdarzeń i bombardowań mających miejsce podczas II wojny światowej.

Dana w vanie / The Lady in the Van
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Oparta na prawdziwych wydarzeniach poruszająca historia przyjaźni dwojga ludzi, która na zawsze zmieniła ich życie. Pojawienie się ekscentrycznej starszej pani w jednej z eleganckich dzielnic Londynu budzi niepokój jej mieszkańców. Panna Shepherd mieszka bowiem w vanie, którego - jak twierdzi - zaparkowała "tymczasowo" na podjeździe domu Alana Bennetta. Spędziła tam kolejnych 15 lat. Z każdym dniem relacje tych dwojga zacieśniają się, przeradzając powoli w prawdziwą przyjaźń. Dziwaczna, ekscentryczna, pewna siebie panna Shepherd z czasem wtapia się w krajobraz okolicy, stając się jego najważniejszą mieszkanką.

Cuda z nieba / Miracles from Heaven
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam - dziewczynki, która za życia odwiedziła Niebo. Narratorką opowieści jest jej matka, Christy Beam (Jennifer Garner). Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy poczuła się na tyle dobrze, by móc wyjść na zewnątrz i pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który mógł kosztować ją życie. Annabel wpadła do środka wielkiego spróchniałego drzewa. Znaleziono ją nieprzytomną. I kiedy wszyscy, łącznie z lekarzami, byli przygotowani na śmierć dziewczynki, ta obudziła się i opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak spotkała Jezusa. Niejako na potwierdzenie tych słów, lekarze stwierdzili, że jej dotychczasowa choroba cofnęła się.

LEGO Liga Sprawiedliwości: Na ratunek Gotham / LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League Gotham City Breakout
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Sprawdź, co się wydarzy, kiedy Batman wyjedzie na wakacje! Joker podstępem skłania Supermana do uwolnienia najbardziej niebezpiecznych zbirów z Arkham i Gotham City ogarnia chaos. Robin, Cyborg i Wonder Woman będą musieli stawić czoła tej sytuacji. Tymczasem Batman wcale nie wypocznie na urlopie…

8 SIERPNIA

Łowca i Królowa Lodu / The Huntsman: Winter's War
FILM KINOWY
Premiera: DVD (z książką), Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray 3D Steelbook
Opis dystrybutora: Na długo zanim Królewna Śnieżka zwyciężyła wszechwładną Ravennę (Charlize Theron), Zła Królowa panowała nad światem u boku swej dobrej siostry, Freyi (Emily Blunt). Wszystko zmienia się, gdy ginie córka Dobrej Królowej. Aby nie czuć bólu straty, piękna Freya zamienia swe nieskalane złem serce w lód, otacza je lodową fortecą, co uwalnia moce, których nie była świadoma. By nie myśleć o stracie, w odległej krainie na Dalekiej Północy Królowa Lodu tworzy armię łowców. Najpotężniejszą śmiercionośną armię świata.

Pakiet 2 filmów: Królewna Śnieżka i Łowca / Łowca i Królowa Lodu
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Filmowa seria, której bohaterem jest Łowca.

17 SIERPNIA

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości / Batman v Superman: Dawn of Justice
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray 3D Futurepack
Opis dystrybutora: W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach najznamienitszy obywatel Gotham City, Batman (Ben Affleck) staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, Supermanem (Henry Cavill), podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Ultimate Edition / Batman v Superman: Dawn of Justice Ultimate Edition
Premiera: Blu-ray (2BD), Blu-ray (2BD) Steelbook, 4K UHD
Opis dystrybutora: Trwająca 182 minuty specjalna wersja filmu. Wydaniu towarzyszy znacznie większa ilość dodatków.

Pakiet 2 filmów: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości / Człowiek ze stali
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis: Zestaw najnowszych filmów z Supermanem.

Creed: Narodziny legendy
Człowiek ze stali
Lego: Przygoda
W samym sercu morza
Premiera: Blu-ray 4K UHD
Opis: Na rynku polskim pojawia się nowa jakość filmowa. Cenione filmy w jakości 4K.

18 SIERPNIA

Seria Niezgodna: Wierna / The Divergent Series: Allegiant
FILM KINOWY
Premiera: DVD (z książką)
Opis dystrybutora: Tym razem Tris i Cztery muszą przekroczyć granicę metropolii przyszłości i wejść do zupełnie nieznanego sobie świata, ukrywanego przez system. Jest to jedyny sposób, by ocalić ludzkość i zniszczyć dyktaturę. To co odkryją po drugiej stronie każe im zweryfikować wszystko, w co dotąd wierzyli i raz jeszcze dokonać podstawowych wyborów dotyczących odwagi, wierności, poświęcenia i miłości. Czeka ich ostateczna walka o świat, o siebie, o miłość.

Moje wielkie greckie wesele 2 / My Big Fat Greek Wedding 2
FILM KINOWY
Premiera: DVD (z książką)
Opis dystrybutora: Po kilkunastu latach od wesela Toula i Ian wciąż bezskutecznie próbują uwolnić się od wszędobylskich greckich krewnych. Gdy czasem zdobędą trochę wolności, zaraz nadarza się okazja, by kochający się rodzinny krąg ponownie zacisnął się jak pętla na szyi. Ich córka Paris wybiera się na studia, a rodzina oczywiście musi zatwierdzić wybór uczelni. Zanosi się na trzęsienie ziemi, bo dziewczyna pragnie opuścić rodzinne Chicago, a co gorsze jej nowy chłopak nawet nie udaje Greka. Jednak prawdziwe tsunami dopiero przed nami. Otóż rodzice Tulli  – Maria i Gus – odkrywają, że ich małżeństwo jest nieważne, więc formalnie wciąż są do wzięcia. A to dopiero początek…

Hardcore Henry
FILM KINOWY
Premiera: DVD (z książką)
Opis dystrybutora: Budzisz się, ale nic nie pamiętasz. Nie wiesz kim jesteś, ani jak tu się znalazłeś. Atrakcyjna kobieta twierdzi, że jest twoją żoną. Nieźle. Nie mija pięć minut, gdy padają pierwsze strzały. Ledwo uchodzisz z życiem, ale twoja żona ma mniej szczęścia. Zostaje uprowadzona. Szybko orientujesz się, że jesteś maszyną do zabijania. Jak się tego wszystkiego nauczyłeś? Kto cię szkolił? Kto teraz chce twojej śmierci? Musisz wykorzystać swoje zabójcze umiejętności, by poznać prawdę i ocalić kobietę swojego życia. O ile ona rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje. Komu możesz ufać? Sobie? Wkrótce się przekonasz. Jeśli przeżyjesz…

Niewygodna prawda / Truth
FILM KINOWY
Premiera: DVD (z książką)
Opis dystrybutora: 2004 r. Amerykanie wybierają nowego prezydenta. W trakcie kampanii producentka telewizyjna Mary Mapes pracuje nad materiałem, który może wstrząsnąć światem polityki. Wspólnie ze swoim ambitnym zespołem oraz słynnym prezenterem telewizyjnym Danem Ratherem emituje przełomowy reportaż o szokującej przeszłości prezydenta George’a W. Busha. Jednak ludzie, którzy zatuszowali kompromitujące fakty, nie poddają się bez walki. Materiał zostaje wykorzystany przeciwko dziennikarzom.  Wczoraj bohaterowie, dziś uznani za zdrajców, będą musieli bronić nie tylko swojej reputacji, ale i podstaw amerykańskiego ustroju. Czy uda im się wygrać walkę z siłami potężniejszymi niż wolność i demokracja?

Komórka / Cell
Premiera: DVD (z książką)
Opis dystrybutora: Clay Ridell (John Cusack) podpisał właśnie ekskluzywny kontrakt wydawniczy. Przed powrotem do ukochanej żony i syna zamierzał jeszcze zakupić dla nich drobne upominki. Jego plany legły jednak w gruzach w ciągu kilkudziesięciu sekund. Najpierw całe miasto rozbrzmiało kanonadą dzwoniących wokół telefonów, a chwilę później ich użytkownicy usłyszeli sygnał, który zmienił ich w krwiożercze zombie. Clay musi zrobić wszystko, by ujść z życiem i zdążyć do domu przed urodzinami syna, który tego dnia ma otrzymać swój pierwszy, wymarzony smartfon.

Jestem zemstą / I Am Wrath
Premiera: DVD (z książką)
Opis dystrybutora: Stanley Hill (John Travolta) i jego żona zostają napadnięci w podziemnym garażu. Zaatakowana przez bandytów kobieta umiera na jego rękach. Policji nie udaje się jednak ująć sprawców. Zrozpaczony mężczyzna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i z pomocą przyjaciół wymierzyć sprawiedliwość. Okazuje się, że mordercy pracują dla mafijnego bossa, który ma w kieszeni zarówno lokalnych funkcjonariuszy, jak i polityków.

Ripper Street. Sezon 3
SERIAL
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: W Whitechapel w tragicznej katastrofie pociągu ginie 55 osób. Ślady tragedii wiodą do długo ukrywanego oszustwa, za którym stoi ktoś bardzo ważny. Reid, Drake i Homer – trzej stróżowie prawa z Dywizji H ponownie muszą zjednoczyć siły. Podziemny świat nielegalnych aborcji, uliczne gangi, arystokraci zamieszani w zabójstwa - splątana sieć mrocznych sekretów czeka na rozwiązanie.

Z Lark Rise do Candleford. Sezon 3
SERIAL
Premiera: DVD
Opis dystrybutora:  Przystojny dziennikarz, Daniel Parish przybywa do Candleford z ważnymi wiadomościami dla rodziny Timmins. Emma otrzymała w spadku sporą sumę, ale musi udowodnić swoje prawo do dziedziczenia. Laura jest pod urokiem młodego człowieka i do tego prawdziwego pisarza.

Orphan Black. Seria 2
SERIAL
Premiera: DVD
Opis dystrybutora:  Sarah Manning rozpoczyna desperackie poszukiwania swojej zaginionej córki, Kiry. Na jej drodze stają śmiertelnie groźni przeciwnicy – wśród nich Rachel, która dzieli środowisko klonów i naraża je na niebezpieczeństwo.

24 SIERPNIA

Słaba płeć? / Słaba płeć?
FILM KINOWY
Premiera: DVD (z książką)
Opis dystrybutora: Zośka (Olga Bołądź) jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu - kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy - użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia - udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka - silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta.

Bogowie Egiptu / Gods of Egypt
FILM KINOWY
Premiera: DVD (z książką), Blu-ray
Opis dystrybutora: Set, bezwzględny bóg ciemności, siłą i podstępem przejmuje egipski tron. Faraon ginie, kapłani są bezsilni, a zwykli ludzie stają się niewolnikami. Tylko garstka buntowników stawia czoła uzurpatorowi, by ocalić imperium. Na ich czele staje bohaterski śmiertelnik Bek, który z pomocą potężnego i miłosiernego boga Horusa wyrusza w zaświaty i do samych niebios, by tam odnaleźć i pokonać Seta i jego hordy. Tak rozpoczyna się pełna niezwykłych przygód, magii i poświęceń krucjata śmiertelnika i boga w obronie naszego świata.

Rycerz pucharów / Knight of Cups
Premiera: DVD (z książką)
Opis dystrybutora: Rick jest wziętym hollywoodzkim scenarzystą. Zawodowy sukces nie sprawia mu jednak satysfakcji. Uciekając od traumatycznych wspomnień z przeszłości, rzuca się w wir romansów, rozpaczliwie szukając czegoś, co nada sens jego wypełnionemu pustą życiu. Czy na ścieżce zatracenia odnajdzie coś, co pozwoli mu narodzić się na nowo?

Zwycięzca / Race
Premiera: DVD (z książką)
Opis dystrybutora: Czarnoskóry Jesse Owens to niezwykle utalentowany lekkoatleta, który dzięki własnej sile i wsparciu trenera wspina się i trafia do amerykańskiej drużyny olimpijskiej na igrzyska w Berlinie w 1936 roku.

25 SIERPNIA

Szefowa / The Boss
FILM KINOWY
Premiera: DVD (z książką), Blu-ray
Opis dystrybutora: Michelle Darnell to kobieta sukcesu, rekin biznesu. Ale za ten sukces zapłaciła wysoka cenę - więzieniem za szpiegostwo handlowe. Tak bywa. Teraz panna Darnell opuszcza zakład karny i zamierza wskrzesić karierę - stać się znów ulubienicą Ameryki. Tyle że póki co nie ma nic - ani tajnych kont na Kajmanach, ani firmy, ani swych rezydencji, biżuterii, lokat, nie ma nawet przyjaciół. Nie mając dokąd pójść, staje u drzwi Claire (Kristen Bell), swej dawnej asystentki. Claire zgadza się, by była szefowa zatrzymała się u niej do chwili, gdy zacznie wdrażać swój plan B - a jest nim Imperium Ciasteczkowe, które ma pomóc Michelle wrócić na szczyt, a z Claire uczynić niezależną kobietę biznesu.

Robinson Crusoe / Robinson Crusoe
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Robinson Crusoe, po katastrofie morskiej trafia na bezludną wyspę. Bezludną, nie znaczy pustą. Spotkanie człowieka i grupki zwierzaków prowadzi do serii zabawnych nieporozumień. Kiedy rozbitek, po wielu przygodach, zaprzyjaźni się z wesołą papugą, zimorodkiem, pangolinem, kameleonem, tapirem, jeżem i kozłem – łakomczuchem, wspólnie stawią czoło bandzie drapieżców, szykujących inwazję na wyspę.

Wszystko zostanie w rodzinie  / Babysitting 2
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Zakochani w sobie po uszy, Sonia i Franck zapraszają znajomych na wakacje w słonecznej Brazylii. Ich plan był prosty. Oboje mieli spędzić romantyczne wakacje w raju, a przy tej okazji Franck miał się pokazać z jak najlepszej strony i przekonać do siebie ojca Sonii. Ale kiedy na miejscu pojawili się jego najlepsi kumple – królowie melanżu, raj zmienił się w piekło…

Ratchet i Clank  / Ratchet i Clank
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Po zdewastowaniu kolejnej planety, Prezes Drek wraz z armią posłusznych mu Blargów wyrusza na podbój nowych światów. Nieoczekiwanie na jego drodze staje para najbardziej zdumiewających bohaterów, jakich kiedykolwiek widział kosmos. To przedstawiciel legendarnej rasy Lombaxów – Ratchet oraz jego wierny druh Clank – mały robot o wielkim sercu i potężnym intelekcie. Aby ocalić wszechświat, Ratchet i Clank dołączą do Strażników Galaktyki, grupy śmiałków dowodzonych przez samozwańczego superbohatera – Kapitana Qwarka.

Gejsza / Gejsza
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Podczas pobytu w więzieniu Kolos (Konrad Eleryk) ma tylko jednego gościa: piękną Velvet (Marta Żmuda-Trzebiatowska).  Jest ona „prezentem” od Igora (Mieczysław Zbrojewicz), właściciela nocnego klubu Gejsza. Po odbyciu kary, Kolos znajduje tam prace. Szybko wpada w oko szefowi lokalnej mafii (Marian Dziędziel).

Pięćdziesiąt twarzy Blacka / Fifty Shades Of Black
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Milioner Christian Black jest zabójczo przystojny, niewyobrażalnie bogaty, tylko… kompletnie nie radzi sobie w łóżku. Kiedy w jego życiu pojawia się piękna i wścibska dziennikarka, kolejne pikantne sekrety przedsiębiorcy zaczynają wychodzić na światło dzienne. Czy uwikłana w coraz intymniejszą relację z bogaczem reporterka zdoła odkryć wszystkie, skrywane przed światem twarze Blacka?

Letnie przesilenie / Letnie przesilenie
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Romek i Guido mają po siedemnaście lat i przed sobą całe życie. Ich marzenia nie różnią się od marzeń innych nastolatków – chcą słuchać muzyki, tańczyć swinga, umawiać się z dziewczynami. Gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety, spotykają się w 1943 roku.

31 SIERPNIA

Deadpool / Deadpool
FILM KINOWY
Premiera: DVD (z książką), Blu-ray, Blu-ray Steelbook
Opis dystrybutora: "Deadpool" to ekranizacja komiksu o najbardziej niekonwencjonalnym bohaterze, a raczej antybohaterze, z uniwersum Marvela. Opowiada o Wadzie Wilsonie - byłym żołnierzu, a obecnie najemniku, który w wyniku eksperymentu naukowców z programu Weapon X nabył superzdolności i przyjął pseudonim Deadpool. Obdarzony, nie tylko umiejętnościami, ale też czarnym poczuciem humoru, poluje na człowieka, który prawie zniszczył jego życie.

Cloverfield Lane 10 / 10 Cloverfield Lane
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Po dramatycznym wypadku samochodowym młoda kobieta odzyskuje przytomność w podziemnym schronie. Od mężczyzny, który się nią opiekuje, dowiaduje się, że nie tylko ocalił jej życie. Śmiercionośny atak chemiczny skaził ziemię, czyniąc ją niemożliwą do zamieszkania. Zdezorientowana i przerażona kobieta decyduje, że musi wydostać się ze schronu, bez względu na to, co zastanie po wyjściu na ziemię.

Piąta fala / The 5th Wave
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Nie jesteśmy sami we wszechświecie. Obcy najpierw odebrali nam elektryczność, potem zrzucili powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. I tak, po czwartej fali ataku kosmicznych najeźdźców z siedmiu miliardów mieszkańców Ziemi została zaledwie garstka - przerażona i zdesperowana. Cywilizacja obcych przewyższa naszą tysiąckrotnie. Udało im się poznać nasz sposób myślenia, przewidywać każdy krok. Niewiele wskazuje, by ktokolwiek przetrwał nadchodzącą piątą falę. Świat, w którym żyją Cassie, Evan, Ben i Sams, to płonące wymarłe miasta, krajobraz apokaliptyczny. Nikt z ocalałych nie ufa nikomu. Młodzi bohaterowie, by przetrwać, muszą dowiedzieć się, kim są przybysze, dlaczego chcą zgładzić ludzkość i czy istnieje choćby szansa na przetrwanie. Może im w tym pomóc młody mężczyzna, którego spotyka Cassie.

Wyznania nastolatki / The Diary of a Teenage Girl
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Dojrzewanie to prawdopodobnie najtrudniejszy czas w życiu każdego człowieka. Boleśnie doświadcza go nadwrażliwa autorka komiksowego pamiętnika, piętnastolatka Minnie, za wszelką cenę pragnąca udowodnić samej sobie swoją atrakcyjność, co do której ma wątpliwości. Choć nie może narzekać na brak zainteresowania rówieśników, wdaje się w romans ze starszym mężczyzną, chłopakiem swojej matki, co powoduje szereg poważnych komplikacji. "Wyznania nastolatki" to brutalnie szczera, bezpardonowa historia o zagubieniu młodego człowieka w świecie dorosłych, którzy sami z trudem potrafią odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości.

Babka / Grandma
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Elle Reid (Lily Tomlin) właśnie rozstała się z dziewczyną, z którą przez długi czas dzieliła życie. I właśnie wtedy w drzwiach jej domu pojawia się Sage (Julia Garner), ciężarna wnuczka, która do wieczora musi zebrać 600 dolarów, by nie wpaść w kłopoty. Wiecznie spłukana Elle wybiera się z Sage w podróż po znajomych, byłych znajomych, dawnych partnerach i partnerkach, przyjaciołach i byłych przyjaciołach, by zdobyć potrzebną sumę. Przepełniony humorem, nostalgią i wzruszający obraz Paula Weitza to uniwersalna historia o miłości, rodzinnych więzach i sile przyjaźni.

Duma i uprzedzenia i zombie / Pride & Prejudice & Zombies
Premiera: DVD
Opis Film jest adaptacją powieści pod tym samym tytułem autorstwa Jane Austin i Setha Grahame'a-Smitha, który zmienił nieco tło wydarzeń dziejących się w hrabstwie Hertfordshire. Wprawdzie zaradne siostry Bennet wciąż walczą o miłość i przetrwanie, a Elżbieta pozostaje pod wpływem Marka Darcy'ego, ale w hrabstwie dzieją się dziwne rzeczy. Zmarli wracają pod postacią zombie...

Forrest Gump / Forrest Gump
Premiera: Blu-ray
Opis: W ciągu trzech burzliwych dekad Forrest zmienia się z lekceważonego inwalidy w gwiazdę amerykańskiego futbolu; z bohatera wojny w Wietnamie staje się królem krewetek; od honorów Białego Domu przechodzi w ramiona ukochanej. Jest odzwierciedleniem naszej epoki, ostatnim niewinnym w czasach, kiedy Ameryka utraciła swoja niewinność. Serce podpowiada mu w sprawach, których nie ogarnie jego umysł.

Księga dżungli 2 / The Jungle Book 2
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Mowgli zamieszkał w ludzkiej wiosce, ale w jego sercu wciąż bije rytm dżungli. Chłopiec tęskni za zabawami z beztroskim Baloo i panterą Bagheerą. Spragniony wolności, ucieka w dzikie ostępy, gdzie staje oko w oko ze swoim największym wrogiem Shere Khan'em! Tym razem, aby wyjść cało z tej przygody, będzie potrzebował pomocy zarówno przyjaciół z dżungli, jak i nowej ludzkiej rodziny...

Księga dżungli / The Jungle Book
Premiera: DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D
Opis dystrybutora: „Księga dżungli” w reżyserii Jona Favreau to oparty na motywach ponadczasowych opowiadań R. Kiplinga film fabularny, powstały w wyniku inspiracji klasyczną animacją Disneya o tym samym tytule. Mowgli, chłopiec wychowany w dżungli przez watahę wilków, musi opuścić jedyny znany mu dom. Wyrusza w fascynującą podróż, w trakcie której odkryje prawdę o samym sobie.

Księga dżungli – Pakiet / The Jungle Book Boxset
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Disney przedstawia pakiet filmów "Księga dżungli" opartych na motywach ponadczasowych opowiadań Rudyarda Kiplinga. Porównaj najnowszy, spektakularny film fabularny, w reżyserii Jona Favreau oraz klasyczną animację Disneya, która była jego inspiracją. "Księga dżungli" to historia pełna wzruszeń, śmiechu i dzikiej zabawy.

Littlest Pet Shop, Część 10 / Littlest Pet Shop, Part 10
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Nowe przygody mieszkańców najbardziej uroczego sklepu zoologicznego na świecie! Dołącz do Blythe, spanielki Zoe, skunksa Peppera, mangusty Sunila, jeża Russella, pandy Penny, gekona Vinniego i małpki Minki. Baw się modą i muzyką w pełnych zabawy i akcji 6 nowych odcinkach, w tym finałowym, w którym Blythe bierze udział w międzynarodowej wystawie mody dla zwierząt i dostaje wyjątkową szansę!

Barbershop 3: Na ostro / Barbershop: The Next Cut
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Minęło ponad 10 lat od ostatniej wizyty w najpopularniejszym zakładzie fryzjerskim. Wciąż zastaniecie tam Calvina (Ice Cube) i jego lojalnych pracowników, ale przygotujcie się też na spore zmiany. Zdominowane niegdyś przez płeć męską sanktuarium stało się koedukacyjne. Przebojowy zespół fryzjerów bawi się w najlepsze, ale wkrótce zauważa, że lokalna społeczność od lat skupiająca się wokół zakładu też się zmieniła…

Keanu / Keanu
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Komediowy duet Key & Peele jako Clarence i Rell, dwaj kuzyni zdecydowanie za mało cwani, by mieszkać w mieście. Gdy ukochany kotek Rella zostaje porwany, beznadziejnie grzeczni chłopcy muszą się wcielić w role bezwzględnych morderców, by przeniknąć do struktur gangu i odzyskać zwierzaka. Wkrótce walka o opiekę nad uroczym kotkiem przeradza się w wojnę, a mimowolni bohaterowie biorą sprawy w swoje ręce…

Midnight Special / Midnight Special
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Młody syn Roy’a, Alton, posiada tajemnicze moce, które stają się obiektem zainteresowania religijnych fanatyków. Zaniepokojony ojciec ucieka z dzieckiem pod osłoną nocy. Pościg za zbiegami szybko przeradza się w ogólnokrajową obławę, w którą włączają się agenci rządowi wysokiej rangi. Roy zaryzykuje wszystko, aby pomóc Altonowi w odkryciu jego prawdziwego przeznaczenia…

Wyluzuj, Scooby-Doo! / Be cool, Scooby-Doo, Season 1 Part 1
Premiera: DVD (2 DVD)
Opis dystrybutora: Zupełnie nowa seria ze Scooby-Doo! Aż 13 odcinków na 2 płytach DVD i mnóstwo nowych przygód! Koniec szkoły średniej to wydarzenie, które trzeba uczcić, więc Scooby-Doo, Kudłaty, Velma, Fred i Daphne wybierają się w ostatnią letnią podróż Wehikułem Tajemnic. Jednak okropne upiory, morskie potwory i inne przerażające stwory nie dadzą im spokoju nawet w wakacje!