piątek, 5 sierpnia 2016

„Dunkierka” Nolana. Trochę się boję


[WIDEO] Christopher Nolan wybiera się w przeszłość do czasów II wojny światowej i w swoim najnowszym filmie opowie dramat żołnierzy na plaży w Dunkierce. Mam obawy o ten projekt, choć bardzo wierzę w talent tego reżysera. Pierwszy zwiastun wygląda ciekawie, choć wiele nie mówi.

„Dunkierka” będzie jednym z nielicznych filmów Nolana, w którym zabraknie elementów fantastycznych (nie wyobrażam sobie inaczej). Wcześniej tylko w „Memento” i „Bezsenności” Nolan poruszał się po obszarach rzeczywistości (w tym pierwszym w sposób przewrotny, w drugim zbyt klasycznie), ale to w najnowszym filmie zmierzy się z prawdziwą historią. Dramat żołnierzy w Dunkierce i ich ewakuacja z Francji to zapewne szansa na wielką opowieść, ale pytanie w jakim kierunku ona pójdzie. Z drugiej strony może Christopher Nolan kręci właśnie swój oscarowy film? Jednego jestem pewny. Nolan zachwyci widzów stroną wizualną i rozmachem swojego filmu, na pewno zaproponuje kilka fabularnych niespodzianek, wyrazistych bohaterów, wybitne efekty specjalne.

Główne role w filmie grają: Tom Hardy, Kenneth Branagh, James D’Arcy i Mark Rylance. Premiera filmu w Polsce zapowiadana jest na 21 lipca 2017 roku.