poniedziałek, 8 sierpnia 2016

„Powidoki” Wajdy najpierw w Gdyni i Rzymie


Na wiele miesięcy przed oficjalną kinową premierą „Powidoków” Andrzeja Wajdy, film będzie można zobaczyć na festiwalu w Gdyni, a potem w Rzymie.

Jak piszą łódzkie media „Powidoki” Wajdy zostaną zaprezentowane, zgodnie z moim przeczuciem o czym pisałem kilka tygodni temu, na specjalnym pokazie podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbędzie się w dniach 19-24 września. Nie zdziwię się jeśli film zostanie tam zaprezentowany na otwarcie. W końcu to Wajda, a przede wszystkim świętujemy ciągle jego 90 urodziny.

Niedługo potem film zostanie pokazany na La Festa del Cinema w Rzymie, który odbędzie się w dniach 13-23 października. Zapewne potem „Powidoki” będą miały jeszcze szansę pojawić się na kilku znaczących festiwalach. Pytanie jednak brzmi, czy producent zechce podzielić się dziełem Wajdy przed jego kinową premierą.

Najnowszy film Andrzeja Wajdy to biograficzna opowieść o losie wybitnego awangardowego malarza i teoretyka sztuki Władysława Strzemińskiego (w tej roli Bogusław Linda). Film wejdzie do kin w Polsce 3 marca 2017 roku.