sobota, 20 sierpnia 2016

„Wszystkie nieprzespane noce” w czołówce w Europie


Poświęcony modzie i kulturze brytyjski „AnOther Magazine” opublikował na swoich łamach listę najlepszych tegorocznym autorskich i artystycznych europejskich filmów. Są w tym gronie „Wszystkie nieprzespane noce” w reżyserii Michała Marczaka.

„Nasz rząd może odwrócić się od reszty kontynentu, ale nie wszyscy z nas czują ulgę z powodu rozpadu. Potrzebujemy cię kinowa Europo. […] Te niezwykłe filmy wywołały poruszenie na festiwalach i podobnie mogą być przyjęte w brytyjskich kinach” – przeczytać można na stronie internetowej magazynu, który zapowiada premiery tych filmów w najbliższych miesiącach.

W elitarnym zestawieniu znalazły się:
„Toni Erdmann”
„Fuocoammare. Ogień na morzu”
„House of Others”
„The Happiest Day in the Life of Olli Mäki”
„Wszystkie nieprzespane noce”

O polskim filmie przeczytać można m.in.: „Michał Marczak uchwycił w swoim nowym filmie żywy, młodzieńczy puls Warszawy. Ta hybryda dokumentu z fabułą przyniosła mu nagrodę na Sundance. Jego intuicyjna kamera płynie przez miasto z dwójką przyjaciół, podczas ich nocnych wędrówek. […] Dyskretna szczerość […] Film ma nonszalancki styl amerykańskiego kina niezależnego, ale w swojej intymności jest na wskroś polski”.