wtorek, 18 lipca 2017

Adrian Panek ruszył z „Wilkołakiem”


Oficjalnie rozpoczęły się zdjęcia do drugiego filmu Adriana Panka zatytułowanego „Wilkołak”. To projekt, który od dłuższego czasu bardzo ciekawi branżę filmową. Pojawiło się pierwsze zdjęcie z planu.

Film "Wilkołak” jest realizowany m.in. w Parku Narodowym Gór Stołowych, Pałacu w Bulowicach oraz w Muzeum Molke. Koniec zdjęć zaplanowano na listopad 2017 roku.

Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. To historia o ludziach, którzy zostali sprowadzeni do roli zwierząt i próbują powrócić do ludzkiej postaci - zapowiada reżyser.

W filmie zobaczymy m.in. Danutę Stenkę, Sonię Mietielicę i Wernera Daehna. Producentkami filmu są Agata Szymańska i Magdalena Kamińska z Balapolis. "Wilkołak" powstaje w koprodukcji z Rosco Polska, holenderskim House of Netherhorror, niemieckim studiem Twenty Twenty Vision.