środa, 26 lipca 2017

Michael Caine jest w „Dunkierce”

Michael Caine w "Bitwie o Anglię"
Michael Caine należy do ulubionych aktorów Christophera Nolana. Obaj pracowali przy wszystkich filmach tego reżysera od czasu „Batman – Początek”. Fani zmartwili się więc, że aktora zabraknie w „Dunkierce”, tymczasem…

Chwile po pierwszych pokazach pojawiły się mylne komentarze, że Michaela Caine’a zabrakło w „Dunkierce”, a tymczasem okazało się, że aktor zaistniał w tym filmie. W pierwszej scenie z udziałem grających lotników Toma Hardy’ego i Jacka Lowdena można usłyszeć głos Caine’a w roli ich zwierzchnika. Niewiele osób wychwyciło ten moment i nawet Christopher Nolan jest zaskoczony takim obrotem spraw.

To dla mnie szokujące, że wielu ludzi nie zauważyło udziału Caine’a w filmie. Przecież to jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w kinie – powiedział Nolan w rozmowie z NJ.com. Bardzo chciałem go tutaj mieć. To mój hołd dla granego przez niego bohatera w filmie „Bitwa o Anglię” z 1969 roku. I to jest właśnie Michael. On musi się pojawić we wszystkich moich filmach – dodał reżyser.

W „Bitwie o Anglię” Michael Caine wciela się w postać dowódcy dywizjonu oraz pilota. Klasyka kina wojennego. Piękny ukłon, bardzo ciekawe nawiązanie do tamtego filmu.