środa, 12 lipca 2017

Tarantino robi film o zabójstwie żony Polańskiego


Quentin Tarantino oficjalnie poinformował o swoich najbliższych planach filmowych. Po raz pierwszy w swojej karierze jego scenariusz opowiadał będzie historię bazującą na faktach. Jego projekt dotyczył będzie zabójstwa Sharon Tate, żony Romana Polańskiego. Obsada zapowiada się wybitna, a temat? Niebezpieczny.

Film Tarantino opowiadał będzie nie tyle o samym zabójstwie w domu Polańskiego, ale o wszystkich morderstwach dokonanych przez rodzinę Mansona. Szczególne jednak miejsce poświęcone zostanie historii Sharon Tate. Z filmem związani mają być Brad Pitt i Jennifer Lawrence i choć nikt o tym nie pisze, to wydaje mi się, że Pitt zagra postać demonicznego Charlesa Mansona i może być to dla niego oscarowa rola. W rolę Sharon Tate wcieli się Margot Robbie.

Na razie The Weinstein Company poszukuje partnerów do sfinansowania tego projektu, do którego zdjęcia mają rozpocząć się latem 2018 roku.

Manson i jego zwolennicy zabili pod koniec lat sześćdziesiątych dziewięć osób, a ten najpotworniejszy mord miał miejsce 8 sierpnia 1969 roku, kiedy to w Los Angeles w domu Polańskiego zabito pięć osób, w tym będącą w ósmym miesiącu ciąży Sharon Tate. Charles Manson i jego banda zostali skazani na karę więzienia, którą zwyrodnialec odbywa do dziś.