sobota, 8 lipca 2017

John Williams ponownie opuszcza Spielberga


W swojej długoletniej karierze John Williams nie napisał muzyki tylko do dwóch filmów reżyserowanych przez Stevena Spielberga. Lata temu do „Koloru purpury” (muzyka Quincy Jones), a ostatnio do „Mostu szpiegów” (muzyka Thomas Newman). Niedługo Spielberg w krótkim czasie pokaże widzom dwa swoje nowe filmy i tylko do jednego z nich muzykę skomponuje legendarny John Williams.

Spielberg w 22 grudnia tego roku zaprezentuje widzom swój najnowszy dramat zatytułowany „The Papers”, a 30 marca 2018 do kin wejdzie widowisko science fiction „Ready Player One”. Do pierwszego z tych filmów muzykę napisze John Williams, ale do drugiego z nich Alan Silvestri, który ma na swoim koncie między innymi "Powrót do przyszłości” oraz „Forresta Gumpa”.

Post-produkcja „Ready Player One” trwa zdecydowanie dłużej i Spielberg zdążył w tym czasie zrealizować kolejny film. „The Papers” opowiada o skandalu w amerykańskiej polityce, do którego doszło na początku lat siedemdziesiątych, kiedy to opublikowano tajne akta z Pentagonu, w których pokazano prawdziwe oblicze administracji prezydentów USA – Johnsona i Nixona. To właśnie do „The Papers” muzykę napiszę John Williams i będzie to jego 28 praca dla Stevena Spielberga. Williams za trzy filmy Spielberga otrzymał Oscary („Szczęki”, „E.T.”, „Lista Schindlera”).