poniedziałek, 3 lipca 2017

Woody Allen także w Polsce później


Polski dystrybutor przyzwyczaił widzów do premier kolejnych nowych filmów Woody’ego Allena każdego lata, w okolicach sierpnia. W tym roku będzie inaczej. „Wonder Wheel” pojawi się w Polsce dopiero pod koniec roku.

Zgodnie z dostępnymi informacjami najnowszy film Woody’ego Allena zatytułowany „Wonder Wheel” pojawi się w polskich kinach 1 grudnia 2017 roku. Nie jest to jednak złośliwe działanie polskiego dystrybutora. Inaczej bowiem, niż to miało miejsce w latach poprzednich, film Allen będzie dystrybuowany na całym świecie i dokładnie 1 grudnia pojawi się także w USA.

Akcja filmu dzieje się w latach 50. XX wieku na Coney Island. Zdjęcia powstawały w Nowym Jorku - m.in. w Queens i na Brooklynie. Niewiele wiadomo jeszcze o samej tematyce filmu. Za to wiadomo, że główne role w nim grają Kate Winslet, Justin Timberlake i Juno Tample, a towarzyszą im: Jim Belushi, Tony Sirico, Jack Gore, Steve Schirripa i Max Casella. Coney Island to dla Nowego Jorku miejsce bardzo ważne. To tam nowojorczycy odpoczywają i oddają się rozrywce. Znajduje się tam czterokilometrowa plaża i wiele wesołych miasteczek. Tytułowy Wonder Wheel to diabelski młyn na Coney Island. Jego budowę ukończono w 1920 roku i od lat zostaje główną atrakcją popularnego wesołego miasteczka.

Podobno „Wonder Wheel” ma być dramatem, a nie komedią.