piątek, 14 lipca 2017

Nominacje do Emmy. HBO lepsze od Netflixa


Ogłoszono nominacje do 69 edycji nagród Emmy, najważniejszych wyróżnień dla produkcji telewizyjnych. Najwięcej nominacji w tym roku otrzymały dwie produkcje. Serial „Westworld” oraz program “Saturday Night Live” zdobyły po 22 nominacje. Wyróżniono między innymi Aleca Baldwina za rolę Donalda Trumpa. „Stranger Things” zdobyło 19 nominacji, co jest rekordem w historii Netflixa, który zdominował kategorię poświęconą dramatom. Jednak to HBO zdobyło najwięcej nominacji w tym roku.

Wśród siedmiu najlepszych seriali dramatycznych są aż trzy produkcje Netflixa (brawo za „The Crown” i „Stranger Things”), ale nominowanie najnowszego sezonu “House of Cards” uznać należy za lekką przesadę. Cieszy nominacja dla genialnego “The Handmaid’s Tale” od Hulu oraz wzruszającego “This Is Us” od NBC. Kolejne dwie nominacje Netflix otrzymał za seriale komediowe. Wśród seriali limitowanych o nagrodę rywalizowały będą potęgi: “Big Little Lies” (HBO), “Fargo” (FX), “Feud: Bette and Joan” (FX), “The Night Of” (HBO) i “Genius” (National Geographic). Sporo nominacji otrzymał serial polityczny „Veep” (17), ale mnie cieszy zauważenie i docenienie w 11 kategoriach społecznie zaangażowanego i bardzo dziś aktualnego serialu “The Handmaid’s Tale”.

Nominacje aktorskie otrzymali między innymi: Claire Foy, Elisabeth Moss, Robin Wright, Anthony Hopkins, Kevin Spacey, Jane Fonda, Benedict Cumberbatch, Robert De Niro, Ewan McGregor, Geoffrey Rush, Nicole Kidman, Jessica Lange, Susan Sarandon, Reese Witherspoon, kilka gwiazd “Saturday Night Live” (w tym Alec Baldwin). Mało tego, realizowany od 42 lat “Saturday Night Live” jest najczęściej nominowaną do Emmy produkcją telewizyjną i ma tych wyróżnień już w sumie 231.

Po raz pierwszy od lat, nie ma wśród nominowanych serialu „Gra o tron”, a to z powodu późnego rozpoczęcia emisji nowego sezonu. To otwiera szanse dla innych, w tym wielu nowych, seriali. Niestety wśród pominiętych znalazł się między innymi "Młody papież" czy "Pozostawieni", bo "Legionu" mi nie brakuje.

Podział nominacji według stacji:
HBO: 111
Netflix: 91
NBC: 64
FX: 54
ABC: 34
CBS: 29
Fox: 21
Hulu: 18
Amazon: 16

Lista nominacji do nagród Emmy (w oryginale):

Drama Series
“Better Call Saul” (AMC)
“The Crown” (Netflix)
“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
“House of Cards” (Netflix)
“Stranger Things” (Netflix)
“This Is Us” (NBC)
“Westworld” (HBO)

Comedy Series
“Atlanta” (FX)
“Black-ish” (ABC)
“Master of None” (Netflix)
“Modern Family” (ABC)
“Silicon Valley” (HBO)
“Unbreakable Kimmy Schmidt” (Netflix)
“Veep” (HBO)

Drama Actress
Viola Davis (“How to Get Away with Murder”)
Claire Foy (“The Crown”)
Elisabeth Moss (“The Handmaid’s Tale”)
Keri Russell (“The Americans”)
Evan Rachel Wood (“Westworld”)
Robin Wright (“House of Cards”)

Drama Actor
Sterling K. Brown (“This Is Us”)
Anthony Hopkins (“Westworld”)
Bob Odenkirk (“Better Call Saul”)
Matthew Rhys (“The Americans”)
Liev Schreiber (“Ray Donovan”)
Kevin Spacey (“House of Cards”)
Milo Ventimiglia (“This Is Us”)

Comedy Actor
Anthony Anderson (“Black-ish”)
Aziz Ansari (“Master of None”)
Zach Galifianakis (“Baskets”)
Donald Glover (“Atlanta”)
William H. Macy (“Shameless”)
Jeffrey Tambor (“Transparent”)

Comedy Actress
Pamela Adlon (“Better Things”)
Tracee Ellis-Ross (“black-ish”)
Jane Fonda (“Grace and Frankie”)
Lily Tomlin (“Grace and Frankie”)
Allison Janney (“Mom”)
Ellie Kemper (“Unbreakable Kimmy Schmidt”)
Julia Louis-Dreyfus (“Veep”)

Limited Series
“Big Little Lies” (HBO)
“Fargo” (FX)
“Feud: Bette and Joan” (FX)
“The Night Of” (HBO)
“Genius” (National Geographic)

Limited Series Actor
Riz Ahmed (“The Night Of”)
Benedict Cumberbatch (“Sherlock: The Lying Detective”)
Robert De Niro (“The Wizard of Lies”)
Ewan McGregor (“Fargo”)
Geoffrey Rush (“Genius”)
John Turturro (“The Night Of”)

Limited Series Actress
Carrie Coon (“Fargo”)
Felicity Huffman (“American Crime”)
Nicole Kidman (“Big Little Lies”)
Jessica Lange (“Feud”)
Susan Sarandon (“Feud”)
Reese Witherspoon (“Big Little Lies”)

Supporting Actor in a Drama Series
John Lithgow (“The Crown”)
Jonathan Banks (“Better Call Saul”)
Mandy Patinkin (“Homeland”)
Michael Kelly (“House of Cards”)
David Harbour (“Stranger Things”)
Ron Cephas Jones (“This Is Us”)
Jeffrey Wright (“Westworld”)

Supporting Actress in a Drama Series
Ann Dowd (“The Handmaid’s Tale”)
Samira Wiley (“The Handmaid’s Tale”)
Uzo Aduba (“Orange Is the New Black”)
Millie Bobby Brown (“Stranger Things”)
Chrissy Metz (“This Is Us”)
Thandie Newton (“Westworld”)

Supporting Actor in a Comedy Series
Alec Baldwin (“Saturday Night Live”)
Louie Anderson (“Baskets”)
Ty Burrell (“Modern Family”)
Tituss Burgess (“Unbreakable Kimmy Schmidt”)
Tony Hale (“Veep”)
Matt Walsh (“Veep”)

Supporting Actress in a Comedy Series
Kate McKinnon (“Saturday Night Live”)
Vanessa Bayer (“Saturday Night Live”)
Leslie Jones (“Saturday Night Live”)
Anna Chlumsky (“Veep”)
Judith Light (“Transparent”)
Kathryn Hahn (“Transparent”)

Variety Talk Series
“Full Frontal With Samantha Bee” (TBS)
“Jimmy Kimmel Live!” (ABC)
“Last Week Tonight With John Oliver” (HBO)
“Late Late Show With James Corden” (CBS)
“Real Time With Bill Maher” (HBO)
“The Late Show with Stephen Colbert” (CBS)

Reality Competition
“The Amazing Race” (CBS)
“American Ninja Warrior” (NBC)
“Project Runway” (Lifetime)
“RuPaul’s Drag Race” (vh1)
“Top Chef” (Bravo)
“The Voice” (NBC)

Television Movie
“Black Mirror: San Junipero”
“Dolly Parton’s Christmas Of Many Colors: Circle Of Love”
“The Immortal Life Of Henrietta Lacks”
“Sherlock: The Lying Detective (Masterpiece)”
“The Wizard Of Lies”

Variety Sketch Series
“Billy On The Street” (truTV)
“Documentary Now!” (IFC)
“Drunk History” (Comedy Central)
“Portlandia” (IFC)
“Saturday Night Live” (NBC)
“Tracey Ullman’s Show” (HBO)

Structured Reality Program
“Antiques Roadshow” (PBS)
“Diners, Drive-Ins and Dives” (Food Network)
“Fixer Upper” (HGTV)
“Lip Sync Battle” (Spike TV)
“Shark Tank” (ABC)
“Who Do You Think You Are” (TLC)

Unstructured Reality Program
“Born This Way” (A&E)
“Deadliest Catch” (Discovery Channel)
“Gaycation With Ellen Page” (Viceland)
“Intervention” (A&E)
“RuPaul’s Drag Race: Untucked” (YouTube)
“United Shades Of America: With W. Kamau Bell” (CNN)

Host for a Reality/Reality-Competition Program
Alec Baldwin (“Match Game”)
W. Kamau Bell (“United Shades Of America With W. Kamau Bell)
RuPaul Charles (“RuPaul’s Drag Race)
Heidi Klum and Tim Gunn (“Project Runway)
Gordon Ramsay (“MasterChef Junior)
Martha Stewart & Snoop Dogg (“Martha & Snoop’s Potluck Dinner Party”)

Directing for a Comedy Series
Donald Glover (“Atlanta”)
Jamie Babbit (“Silicon Valley”)
Morgan Sackett (“Veep”)
David Mandel (“Veep”)
Dale Stern (“Veep”)

Directing for a Drama Series
Vince Gilligan (“Better Call Saul”)
Stephen Daldry (“The Crown”)
Reed Morano (“The Handmaid’s Tale”)
Kate Dennis (“The Handmaid’s Tale”)
Lesli Linka Glatter (“Homeland”)
The Duffer Brothers (“Stranger Things”)
Jonathan Nolan (“Westworld”)

Directing for a Variety Series
Derek Waters & Jeremy Konner (“Drunk History”)
Andy Fisher (Jimmy Kimmel Live”)
Paul Pennolino (“Last Week Tonight with John Oliver”)
Jim Hoskinson (“The Late Show with Stephen Colbert”)
Don Roy King (“Saturday Night Live”)

Directing for a Variety Special
Paul Pennolino (“Full Frontal with Samantha Bee Presents Not The White House Correspondents’ Dinner”)
Glenn Weiss (“The Oscars”)
Jim Hiskinson (“Stephen Colbert’s Live Election Night Democracy’s Series Finale: Who’s Going to Clean Up This S—?”)
Jerry Foley (“Tony Bennett Celebrates 90: The Best is Yet to Come”)

Directing for a Nonfiction Program
Alexis Bloom & Fisher Stevens (“Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds”)
Ezra Edelman (“O.J.: Made in America”)
Fredi Devas (“Planet Earth II”)
Elizabeth White (“Planet Earth II”)
Ava DuVernay (“13th”)

Writing for a Comedy Series
Donald Glover (“Atlanta”)
Stephen Glover (“Atlanta”)
Aziz Ansari & Lena Waithe (“Master of None”)
Alec Berg (“Silicon Valley”)
Billy Kimball (“Veep”)
David Mandel (“Veep”)

Writing for a Drama Series
Joe Weisberg & Joel Fields (“The Americans”)
Gordon Smith (“Better Call Saul”)
Peter Morgan (“The Crown”)
Bruce Miller (“The Handmaid’s Tale”)
The Duffer Brothers (“Stranger Things”)
Lisa Joy & Jonathan Nolan (“Westworld”)

Writing for a Limited Series, Movie or Drama
David E. Kelley (“Big Little Lies”)
Charlie Brooker (“Black Mirror: San Junipero”)
Noah Hawley (“Fargo”)
Ryan Murphy (“Feud: Bette and Joan”)
Jaffe Cohen, Michael, Michael Zam & Ryan Murphy (“Feud: Bette and Joan”)
Richard Price & Steven Zaillian (“The Night Of”)

Writing for a Variety Series
Jo Miller, Samantha Bee, Ashley Nicole Black, Pat Cassels, Eric Drysdae, Mathan Erhardt, Travon Free, Joe Grossman, Miles Kahn, Melinda Taub & Jason Reich (“Full Frontal with Samantha Bee”)
Kevin Avery, Tim Carvell, Josh Gondelman, Dan Gurewitch, Geoff Haggerty, Jeff Maurer, John Oliver, Scott Sherman, Will Tracy, Jill Twiss & Juli Weiner (“Last Week Tonight with John Oliver”)
Jermaine Affonso, Alex Baze, Bryan Donaldson, Sal Gentile, Matt Goldich, Dina Gusovky, Jenny Hagel, Allison Hord, Mike Karnell, John Lutz, Seth Meyers, Ian Morgan, Seth Reiss, Amber Ruffin, Mike Scollins, Mike Shoemaker & Ben Warheit (“Late Night with Seth Meyers”)
Barry Julien, Jay Katsir, Opus Moreschi, Stephen Colbert, Tom Purcell, Matt Lappin, Michael Brumm, Nate Charny, Aaron Cohen, Cullen Crawford, Paul Dinello, Ariel Dumas, Glenn Eichler, Django Gold, Gabe Gronli, Daniel Kibblesmith, Michael Pielocik, Kate Sidley, Jen Spyra, Brian Stack & John Thibodeaux (“The Late Show with Stephen Colbert”)
Chris Kelly, Sarah Schneider, Kent Sublette, Bryan Tucker, Pete Schultz, James Anderson, Kristen Bartlett, Jeremy Beiler, Zach Bornstein, Joanna Bradley, Megan Callahan, Michael Che, Anna Drezen, Fran Gillespie, Sudi Green, Steve Higgins, Colin Jost, Erik Kenward, Rob Klein, Nick Kocher, Dave McCary, Brian McElhaney, Dennis McNicholas, Drew Michael, Lorne Michaels, Josh Patten, Katie Rich, Streeter Seidell, Will Stephen & Julio Torres (“Saturday Night Live”)

Writing for a Variety Special
Samantha Bee, Jo Miller, Ashley Nicole Black, Patt Cassels, Eric Drysdale, Mathan Erhardt, Travon Free, Joe Grossman, Miles Kahn & Melinda Taub (“Full Frontal with Samantha Bee Presents Not the White House Correspondents’ Dinner”)
Louis C.K. (“Louis C.K. 2017”)
Sarah Silverman (“Sarah Silverman: A Speck of Dust”)
Jay Katsir, Opus Moreschi, Stephen Colbert, Michael Brumm, Nate Charny, Aaron Cohen, Cullen Crawford, Paul Dinello, Rob Dubbin, Ariel Dumas, Glenn Eichler, Django Gold, Gabe Gronli, Barry Julien, Daniel Kibblesmith, Matt Lappin, Michael Pielocik, Tom Purcell, Kate Sidley, Jen Spyra, Brian Stack & John Thibodeaux (“Stephen Colbert’s Live Election Night Democracy’s Series Finale: Who’s Going to Clean Up This S—?”)
Dave Boone, Mike Gibbons, Lauren Greenberg, Ian Karmel, Ben Winston & Justin Shanes (“70th Annual Tony Awards”)

Writing for a Nonfiction Program
Brian McGinn (“Amanda Knox”)
Anthony Bourdain (“Anthony Bourdain Parts Unknown”)
Mark Monroe (“The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years”)
Prashanth Venkataramanujam, CeCe Pleasants, Sanden Totten, Mike Drucker & Flora Lichtman (“Bill Nye Saves the World”)
Ava DuVernay & Spencer Averick (“13th”)

Character Voice-Over Performance
Dee Bradley Baker (“American Dad!”)
Kevin Kline (“Bob’s Burgers”)
Kristen Schaal (“BoJack Horseman”)
Mo Collins (“F is for Family”)
Seth MacFarlane (“Family Guy”)
Nancy Cartwright (“The Simpsons”)

Animated Program
“Archer” (FX Networks)
“Bob’s Burgers” (FOX)
“Elena and the Secret of Avalor (Sofia the First)” (Disney Channel)
“The Simpsons” (FOX)
“South Park” (Comedy Central)

Short Form Animated Program
“Adventure Time” (Cartoon Network)
“Disney Mickey Mouse” (Disney Channel)
Marvel’s Rocket & Groot (“Disney XD App)
“Steven Universe” (Cartoon Network)
“Teen Titans Go!” (Cartoon Network)

Production Design for a Narrative Contemporary or Fantasy Program (One Hour or More)
Julie Berghoff, Evan Webber & Sophie Neudorfer (“The Handmaid’s Tale”)
Jonathan McKinstry, Jo Riddell & Phillip Murphy (“Penny Dreadful”)
Zack Grobler, Steve Christensen & Julie Ochipinti (“Westworld”)
Nathan Crowley, Naaman Marshall & Julie Ochipinti (“Westworld”)
Ludovica Ferrario, Alexandro Maria Santucci & Laura Casalini (“The Young Pope”)

Production Design for a Narrative Period Program (One Hour or More)
Martin Childs, Mark Raggett & Celia Bobak (“The Crown”)
Judy Becker, Jamie McCall & Florencia Martin (“Feud: Bette and Joan”)
Drew Boughton, Dawn Swiderski & Jon Lancaster (“The Man in the High Castle”)
Elizabeth H. Gray, Samantha Englender, Halina Siwolop (“Masters of Sex”)
Chris Trujillo, William Davis & Jess Royal (“Stranger Things”)

Production Design for a Narrative Program (Half-Hour or Less)
John Shaffner, Francoise Cherry-Cohen & Ann Shea (“The Big Bang Theory”)
Devorah Herbert, Ben Edelberg & Christopher Carlson (“Grace and Frankie”)
Tommaso Ortino, Susanna Codognato & Letizia Santucci (“Mozart in the Jungle”)
Richard Toyon, Jaclyn Hauser & Jennifer Mueller (“Silicon Valley”)
Cat Smith, Macie Vener & Dea Johnson (“Transparent”)
Jim Gloster, Andrew Leitch & Kimberly Wannop (“Veep”)

Production Design for a Variety, Nonfiction, Reality or Reality-Competition Series
James Pearse Connelly, Lydia Smyth & Stephen Hines Trigg (“Bill Nye Saves the World”)
Chloe Arbiture, Monica Soto & Rae Deslich (“Drunk History”)
Schuyler Telleen & Katherine Isom (“Portlandia”)
Eugene Lee, Akira Yoshimura, Keith Ian Raywood & N. Joseph DeTullio (“Saturday Night Live”)
Anton Goss, James Pearse Connelly, Zeya Maurer, Brittany MacWhorter & Stephanie Hines (“The Voice”)

Production Design for a Variety Nonfiction, Event or Award Special
John Yeck (“Full Frontal with Samanta Bee Presents Not The White House Correspondents’ Dinner”)
Brian Stonestreet & John Zuiker (“74th Annual Golden Globes”)
Derek McLane, Joe Celli & Jason Howard (“Hairspray Live!”)
Derek McLane & Alana Billingsley (“The Oscars”)
Bruce Rodgers, LeRoy Bennett, Shelley Rodgers & Lindsey Breslauer (“Super Bowl LI Halftime Show Starring Lady Gaga”)

Casting for a Comedy Series
Alexa L. Fogel, Tara Feldstein Bennett & Chase Paris (“Atlanta”)
Cody Beke & Teresa Razzauti (“Master of None”)
Jeanne McCarthy, Nicole Abellera Hallman & Leslie Woo (“Silicon Valley”)
Eyde Belasco (“Transparent”)
Dorian Frankel & Sibby Kirchgessner (“Veep”)

Casting for a Drama Series
Nina Gold & Robert Sterne (“The Crown”)
Russell Scott, Sharon Bialy & Sherry Thomas (“The Handmaid’s Tale”)
Carmen Cuba, Tara Feldstein Bennett & Chase Paris (“Stranger Things”)
Bernard Telsey & Tiffany Little Canfield (“This Is Us”)
John Papsidera (“Westworld”)

Casting for a Limited Series, Movie or Special
David Rubin (“Big Little Lies”)
Rachel Tenner, Jackie Lind & Stephanie Goran (“Fargo”)
Robert J. Ulrich & Eric Dawson (“Feud: Bette and Joan”)
Avy Kaufman & Sabrina Hyman (“The Night Of”)
Ellen Chenoweth (“The Wizard of Lies”)

Casting for a Reality Program
Sasha Alpert & Megan Sleeper (“Born This Way”)
Sasha Alpert, Alissa Haight & Jen DeMartino (“Project Runway”)
Doron Ofir (“RuPaul’s Drag Race”)
Lynne Spiegel Spillman (“Survivor”)
Michelle McNulty, Holly Dale & Courtney Burns (“The Voice)

Choreography
Derek Hough (“Dancing with the Stars”)
Mandy Moore (“Dancing with the Stars”)
Fred Tallaksen (“The Real O’Neals”)
Travis Wall (“So You Think You Can Dance”)
Mandy Moore (“So You Think You Can Dance”)

Cinematography for a Multi-Camera Series
Joseph Wilmond Calloway (“K.C. Undercover”)
Donald A. Morgan (“The Ranch”)
Gary Baum (” Superior Donuts”)
Christian La Fountaine (“2 Broke Girls”)

Cinematography for a Single-Camera Series (Half-Hour)
Rodney Taylor (“Ballers”)
Reed Morano (“Divorce”)
Tobias Datum (“Mozart in the Jungle”)
Tim Suhrstedt (“Silicon Valley”)
Jim Frohna (“Transparent”)
David Miller (“Veep”)

Cinematography for a Single-Camera Series (One Hour)
Adriano Goldman (“The Crown”)
Colin Watkinson (“The Handmaid’s Tale”)
James Hawkins (“The Man in the High Castle”)
Tod Campbell (Mr. Robot”)
John Toll (“Sense8”)
Tim Ives (“Stranger Things”)
Paul Cameron (“Westworld”)

Cinematography for a Limited Series or Movie
Yves Bélanger (“Big Little Lies”)
Seamus McGarvey (“Black Mirror: Nosedive”)
Dana Gonzales (“Fargo”)
Fred Elmes (“The Night Of”)
Luca Bigazzi (“The Young Pope”)

Cinematography for a Nonfiction Program
Todd Lieber & Zach Zamboni (“Anthony Bourdain Parts Unknown”)
Will Basanta (“Chef’s Table”)
Nick Higgins (“O.J.: Made In America”)
Cinematography Team (“Planet Earth II: Cities”)
Cinematography Team (“Planet Earth II: Islands”)
Hans Charles & Kira Kelly (“13th”)

Cinematography for a Reality Program
Peter Rieveschl, Alan Weeks, Petr Cikhart, Ryan O’Donnell & Joshua Gitersonke (“The Amazing Race”)
Bruce Ready (“Born This Way”)
David Reichert, Dave Arnold, Kelvon Agee, Josh Thomas & Todd Stanley (“Deadliest Catch”)
Mike Cheeseman, Josh Griber, Simeon Houtman, Terry Pratt, Danny Day & Ben Mullin (“Life Below Zero”)
Cinematography Team (“Survivor”)

Commercial
John X Hannes & Smuggler (“Calling JohnMalkovich.com – Squarespace”)
R/GA & Tool of North America (“Love Cam – Ad Coucil: Love Has No Labels”)
McGarry Bowen & Hungry Man Productions (“Why I March – Women’s March on Washington”)
72 and Sunny & Hecho en 72 (“Year in Search 2016 – Google”)

Period/ Fantasy Costumes for a Series, Limited Series, or Movie
Michele Clapton, Alex Fordham, Emma O’Loughlin & Kate O’Farrell (“The Crown”)
Lou Eyrich, Hannah Jacobs & Kate Saunders (“Feud: Bette and Joan”)
Sonu Mishra, Martina Hejlová & Petia Krckova (“Genius”)
Ane Crabtree & Sheena Wichary (“The Handmaid’s Tale”)
Trish Summerville, Lynda Foote & Jo Kissack Folsom (“Westworld”)

Contemporary Costumes for a Series, Limited Series or Movie
Alix Friedberg, Risa Garcia & Patricia McLaughlin (“Big Little Lies”)
Paolo Nieddu, Jennifer Salim & Mary Lane (“Empire”)
Allyson B. Fanger, Heather Pain & Lori DeLapp (“Grace and Frankie”)
Hala Bahmet, Marina Ray & Elinor Bardach (“This Is Us”)
Marie Schley, Hannah Schneider & Leslie Herman (“Transparent”)

Costumes for Variety, Nonfiction or Reality Programming
Daniela Gschwendtner, Steven Norman Lee, Polina Roytman, Karina Torrico & Howard Sussman (“Dancing with the Stars”)
Mary Vogt & Carolyn Dessert-Lauterio (“Hairspray Live!”)
Amanda Needham, Jayme Hansen & Jordan Hamilton (“Portlandia”)
Zaldy Goco & Perry Meek (“RuPaul’s Drag Race”)
Tom Broecker & Eric Justian (“Saturday Night Live”)

Single-Camera Picture Editing for a Drama Series
Skip Macdonald (“Better Call Saul”)
Kelley Dixon & Skip Macdonald (“Better Call Saul”)
Dean Zimmerman (“Stranger Things”)
Kevin D. Ross (“Stranger Things”)
Andrew Seklir (“Westworld”)

Single-Camera Picture Editing for a Comedy Series
Jennifer Lilly (“Master of None”)
Brian Merken (“Silicon Valley”)
Tim Roche (“Silicon Valley”)
Roger Nygard & Gennady Fridman (“Veep”)
Eric Kissack (“Veep”)

Multi-Camera Picture Editing for a Comedy Series
Peter Chakos (“The Big Bang Theory”)
Kris Trexler (“Last Man Standing”)
Joe Bella (“Mom”)
Pat Barnett (“One Day at a Time”)
Chris Poulos (“2 Broke Girls”)

Single-Camera Picture Editing for a Limited Series or Movie
Veronique Barbe, David Berman, Justin LaChance, Maxine Lahie, Sylvain Lebel & Jim Vega (“Big Little Lies”)
Henk Van Eeghen (“Fargo”)
Regis Kimble (“Fargo”)
Curtis Thurber (“Fargo”)
Jay Cassidy & Nick Houy (“The Night Of”)

Picture Editing for Variety Program
Robert James Ashe, Christopher Heller, Meaghan Wilbur & David Grecu (“Conan In Berlin”)
Aaron Morris (“Drunk History”)
Ryan Barger (“Last Week Tonight With John Oliver”)
Anthony Miale (“Last Week Tonight With John Oliver”)
Adam Epstein (“Saturday Night Live”)

Picture Editing for a Nonfiction Program
Paul Crowder (“The Beatles: Eight Days A Week – The Touring Years”)
Bret Granato, Maya Mumma & Ben Sozanski (“O.J.: Made in America”)
Dave Pearce (“Planet Earth II”)
Matt Meech (“Planet Earth II”)
Spencer Averick (“13th”)
Joe Langford, Richard Lowe, Denny Thomas (“Vice”)

Picture Editing for a Structured or Competition Reality Program
Julian Gomez, Ryan Leamy, Jennifer Nelson, Paul C. Nielsen, Eric Beetner, Tori Rodman & Katherine Griffin (“The Amazing Race”)
Lisa Trulli, Eileen Finelstein, Donald Bull, Julie Cohen & Darren Hallihan (“Project Runway”)
John Lim & Michael Roha (“RuPaul’s Drag Race”)
David R. Rinkelstein, Ed Martinez, Tom McGah, Andrew Oliver, Nick Staller, Matt Stevenson & Joel Watson (“Shark Tank”)
Mike Greer, Chad Bertalotto, Tim Atzinger, Evan Meduich, David Armstrong, James Ciccarello & David Tiexeira (“Survivor”)

Picture Editing for an Unstructured Reality Program
Jarrod Burt, Jacob Lane, Stephanie Lyra, M’Daya Meliani, Paul Cross, Dave McIntosh & Ryan Rambach (“Dream Come True”)
Peggy Tachdjian, Tonya Noll, Jacob Lane & Jarrod Burt (“Oh Baby!”)
Daysha M. Broadway, Dan Zimmerman, Jacob Lane, Jarrod Burt, M’Daya Meliani & Ryan Rambach (“Born This Way”)
Josh Earl, Rob Butler, Nathen Araiza & Ben Bulatao (“Deadliest Catch”)
Ian Richardson, Tony Diaz, Eric Michael Schrader & Matt Mercer (“Life Below Zero”)

Hairstyling for a Single-Camera Series
Ivana Primorac & Amy Riley (“The Crown”)
Luca Vanella, Alexis Continente, Sevlene Roddy, Joseph Whelan & Orla Carrol (“Penny Dreadful”)
Sarah Hindsgaul & Evelyn Roach (“Stranger Things”)
Dee Corcoran, Catherine Argue, Jenny Readman, Ida Erickson & Zuelika Delaney (“Vikings”)
Joey Zapata, Pavy Olivarez, Bruce Samia & Donna Anderson (“Westworld”)

Hairstyling for a Multi-Camera Series or Special
Mary Guerrero, Kimi Messina, Gail Ryan, Derrick Spruill, Rene Vaca & Patricia Pineda (“Dancing with the Stars”)
Miia Kovero, Terry Baliel, Roxane Griffin, Lawrence Davis, Jill Crosby & Joy Zapata (“Hairspray Live!”)
Gabriel Villarreal & Hector Pocasangre (“RuPaul’s Drag Race”)
Jodi Mancuso, Jennifer Serio, Inga Thrasher, Joe Whitmeyer, Cara Hannah Sullivan & Christen Edwards (“Saturday Night Live”)
Jerilynn Stephens, Meagan Herrera-Schaff, Cory Rotenberg, Anna Maria Orzano, Stacey Morris & Darbie Wieczorek (“The Voice”)

Hairstyling for a Limited Series or Movie
Michelle Ceglia, Valerie Jackson & Jose Zamora (“American Horror Story: Roanoke”)
Michelle Ceglia, Nickole C. Jones, Lona Vigi, Frances Mathias & Jocelyn Mulhern (“Big Little Lies”)
Chris Glimsdale, Penny Thompson, Judy Durbacs & Eva Blanchard (“Fargo”)
Chris Clark, Ralph Michael Abalos, Wendy Southard & Helena Cepeda (“Feud: Bette & Joan”)
Tash Lees, Fae Hammond, Adela Robova & Alex Rouse (“Genius”)

Interactive Program
Carol Ray Hartsell, Kim Burdges, Ana Breton, Caroline Schaper & Brittany Van Horne (“Full Frontal with Samantha Bee Online”)
Partially Important Productions (“Last Week Tonight with John Oliver”)
James Corden, Ben Winston, Rob Crabbe & Adam Abramson (“The Late Late Show with James Corden”)
NBC (“Saturday Night Live Multiplatform Experience”)
Jimmy Fallon, Marina Cockenberg, Felicia Daniels & Tonight Show Social Team (“The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”)

Original Interactive Program
Disney/ ABC Television Group & Kids Digital Media (“Amigo to the Rescue: Disney Junior Interactive Show”)
Oculus Story Studio (“Dear Angelica”)
Joseph Gordon-Levitt, Jared Geller, ACLU & Hitrecord (“Hitrecord x ACLU: Are You There Democracy? It’s Me, The Internet”)
Ben Grossmann, Adrian Sciutto, Amaresh Kollipara, David Swift & Oculus (“Mission: ISS”)
Felix & Paul Studios (“The People’s House – Inside the White House With Barack and Michelle Obama”)

Creative Achievement in Interactive Media Within a Scripted Program
Mike Benson, Bob Bowen, Brianna Lopez, Brian Burton & Campfire (“The Man in the High Castle: Resistance Radio”)
USA Network, Universal Cable Productions, Here Be Dragons, Esmail Corp. & Anonymous Content (“The Mr. Robot Virtual Reality Experience”)
James L. Brooks, Al Jean, Matt Groening, David Silverman & Google Spotlight Stories (“The Simpsons – Planet of the Couches”)
Netflix & CBS Digital (“Stranger Things VR Experience”)
HBO, Kilter Films & Bad Robot (“Westworld”)

Creative Achievement in Interactive Media Within an Unscripted Program
John Najarian & Darren Hand (“E! Live 360”)
Meghan de Boer, Rich Preuss, Teeny Stillings, Augie Vargas & Shelby Sundling Lathrop (“The Oscars: All Access”)
Eric Gurian, Evan Jonigkeit, Jerry Kupfer, Jack Burditt & Nick Bernardone (“Stand For Rights: A Benefit for the ACLU with Tom Hanks”)
Stand Up To Cancer: A Program of the Entratainment Industry Foundation, Done + Dusted Inc., Telescope Inc., Blue State Digital & ID-PR (“Stand Up to Cancer: #Reasons2StandUp”)
NBC (“The Voice on Snapchat Now Show”)

Lighting Design/ Lighting Direction for a Variety Series
Noah Mitz, Ryan Tanker, Mike Berger, Andrew Webberley & Matthew Benson (“America’s Got Talent”)
Simon Miles, Matthew Cotter, Suzanne Sotelo & Matt McAdam (“Dancing With the Stars”)
Phil Hymes, Geoff Amoral & Rick McGuinness (“Saturday Night Live”)
Robert Barnhart, Matt Firestone, Patrick Boozer & Pete Radice (“So You Think You Can Dance”)
Oscar Dominguez, Sam Barker, Daniel Boland & Johnny Bradley (“The Voice”)

Lighting Design/ Lighting Direction for a Variety Special
Robert A. Dickinson, Noah Mitz, Andy O’Rilley, Patrick Boozer & Ryan Tanker (“59th Grammy Awards”)
Allen Branton, Felix Peralta, Kevin Lawson, Darren Langer & Kirk J. Miller (“Hairspray Live!”)
Robert A. Dickinson, Travis Hagenbuch, Mike Berger, Andy O’Reilly & Patrick Boozer (“The Oscars”)
Robert Barnhart, David Grill, Pete Radice & Jason Rudolph (“Super Bowl LI Halftime Show Starring Lady Gaga”)
Robert A. Dickson, Ed McCarthy, Noah Mitz, Harry Sangmeister & Ted Wells (“70th Annual Tony Awards”)