niedziela, 2 lipca 2017

Olivia de Havilland pozywa za serial o Betty i Joan


Obchodząca wczoraj 101 urodziny Olivia de Havilland pozwała do sądu producentów serialu „Konflikt: Bette i Joan”, za to jak została w nim przedstawiona.

Aktorka pozwała do sądu produkującą serial firmę Ryana Murphy’ego, choć nawet nie ona jest tutaj główną gwiazdą opowieści. Co ciekawe spadkobiercy Bette Davis i Joan Crawford, o których opowiada ta bardzo udana produkcja, nie wystąpili na drogę sądową. Olivia de Havilland wyraźnie gra w serialu rolę drugoplanową, ale nie spodobało się jej, to co zobaczyła.

Wniosek do sądu trafił w piątek, a hollywoodzka gwiazda uważa, że przedstawiona została w serialu, jako hipokrytka, która dzieliła się plotkami, by promować własną osobę. W rolę de Havilland wcieliła się Catherina Zeta-Jones, która w serialu udziela obszernego wywiadu o Davis i Crawford. Taka rozmowa nigdy się nie odbyła i jest całkowicie fałszywa – uważa adwokatka de Havilland.

W dodatku Olivia de Havilland uważa, że w sposób nieprawdziwy przedstawiono jej relacje z siostrą, także aktorką Joan Fontaine, którą w serialu opisała za pomocą słów niecenzuralnych, a w rzeczywistości de Havilland uchodzi za uosobienie dobrych manier, osobę uczciwą i rzetelną. W pozwie dowodzone jest, że wiarygodność aktorki została podważona.

Ryan Murphy w wywiadzie w kwietniu tego roku, przyznał nawet, że nigdy nie konsultował się z Olivią de Havilland w tej sprawie, ponieważ „nie chciał się narzucać”.

FX odmawia komentarza w tej sprawie.