niedziela, 2 lipca 2017

„Wonder Woman” najlepsza


[BOX OFFICE] Uruchomione niedawno filmowe uniwersum DC ma nowego lidera, a raczej liderkę. „Wonder Woman” to największy hit DC Extended Universe  w USA.

Kilka dni temu “Wonder Woman” przekroczyła granicę 330,5 mln dolarów w USA i tym samym pokonała film „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” (330,3). Świetna wiadomość, bo zdecydowanie „Wonder Woman” to najlepszy z filmów DC z ostatnich lat.

DC Extended Universe liczymy od „Człowieka ze stali” z roku 2013 i na razie wiadomo, że produkcji tych nie było zbyt wiele. „Wonder Woman” na domowym rynku pokonała jednak kilku znaczących konkurentów, a były to m.in.: wspomniany „BvS” oraz „Legion samobójców”. W listopadzie pojawi się „Justice League” i bardzo jest ciekawe, jak propozycja ta zostanie przyjęta przez widzów.

„Wonder Woman” może się pochwalić ciekawym osiągnięciem. Jej start w USA nie był rekordowy spośród filmów DCEU, ale dzięki niewielkiemu spadkowi zainteresowania, udało się filmowi wspiąć na szczyt tego zestawienia. Zbliża się święto 4 lipca, ciekawe więc czy superbohaterka nie zyska jeszcze w oczach widzów.

Globalnie film przyniósł już 700 mln dolarów wpływów i jest dziś zdecydowanie najbardziej kasowym filmem wyreżyserowanym przez kobietę. W Polsce film obejrzało 247 tysięcy widzów.