niedziela, 9 lipca 2017

Spider-Man zaliczył czołówkę otwarć w USA


[BOX OFFICE] W amerykańskich kinach zadebiutował „Spider-Man: Homecoming”, oczekiwany kolejny restart związany z Człowiekiem-Pająkiem. Tym razem bardzo się udało, a to za sprawą połączonych sił Marvela i Sony.

Sony posiada prawa filmowe do Spider-Mana, ale samodzielne próby ukazania tego bohatera wypadły… średnio i niezadawalająco. Tym razem recenzje są entuzjastyczne, a to za sprawą połączenia sił Sony i Marvela. „Spider-Man: Homecoming” w weekend otwarcia przyniósł 117 mln dolarów i zaliczył trzecie w tym roku najlepsze otwarcie w amerykańskich kinach, ustępujące jedynie filmom „Piękna i Bestia” (174,8 mln dolarów) i „Strażnicy Galaktyki Vol. 2” (146,5 mln dolarów).

Kosztujący 175 mln dolarów „Spider-Man: Homecoming” jest jedenastym filmem o superbohaterach, który w amerykańskich kinach na starcie przyniósł ponad 100 milionów dolarów. Spośród filmów o tym herosie, film wystartował gorzej jedynie od filmu „Spider-Man 3”. Poza USA „Spider-Man: Homecoming” przyniósł 140 mln dolarów (56 krajów). Globalnie film przyniósł 257 mln dolarów. W Korei Południowej film zanotował trzecie w historii najlepsze otwarcie filmu z Hollywood (25,8 mln dolarów). Premiery w Chinach jeszcze nie było.

„Spider-Man: Homecoming” to dopiero trzeci po „Wonder Woman” i „Strażnikach Galaktyki 2” dobrze przyjęty wakacyjny film przez krytyków.