piątek, 21 kwietnia 2017

Clint Eastwood o kolejnych bohaterach z USA


Kolejny film Clinta Eastwooda opowie historię, jaka wydarzyła się w pociągu relacji Bruksela-Paryż, a w którym odważni Amerykanie uchronili pasażerów przed zamachem terrorystycznym.

Clint Eastwood ponownie sięga po prawdziwą historię, dotyczącą amerykańskich bohaterów. Po nakręconych w ostatnich latach „Snajperze” i „Sullym” [MOJA RECENZJA WYDANIA BLU-RAY TUTAJ], tym razem bohaterami filmu będą trzej Amerykanie, którzy w pociągu relacji Bruksela-Paryż udaremnili zamach terrorystyczny. Miało to miejsce w sierpniu 2015 roku. Uzbrojony terrorysta gotowy był zabić 500 osób jadących w pociągu, na tyle miał przygotowaną broń i amunicję. Trójka amerykańskich przyjaciół obezwładniła zamachowca, po tym jak wyszedł z łazienki przygotowany do ataku.

Scenariusz filmu oparty będzie na książce “The 15:17 To Paris: The True Story Of A Terrorist, A Train, And Three American Heroes”, której autorami są Anthony Sadler, Alek Skarlatos, Spencer Stone i Jeffrey E. Stern. Trzej pierwsi z nich to właśnie bohaterscy Amerykanie. Scenariusz napisze debiutująca Dorothy Blyskal. Film wyprodukują Tim Moore, Kristina Rivera i Jessica Meier.