piątek, 28 kwietnia 2017

Monty Python wraca z Beksińskim


„Latający cyrk Monty Pythona” powraca do polskiej telewizji. Co prawda czekają nas seanse z reklamami, ale będą to tłumaczenia odcinków autorstwa Tomka Beksińskiego.

„Latający Cyrk Monty Pythona" pojawi się w Comedy Central i będzie go można oglądać od 6 maja, w każdą sobotę o 21:00. Pokazywane będą po dwa odcinki. Nie wiadomo tylko, czy Comedy Central zaprezentuje wszystkie sezony serialu.

Informacja prasowa brzmi następująco:

W chwili, gdy John Cleese, Eric Idle, Michael Palin, Terry Jones i Terry Gilliam zaczęli występować jako zespół Monty Pythona, definicja angielskiego humoru została napisana na nowo. Przedstawiana przez nich wizja porządku świata obróconego o 180° opierała się przede wszystkim na przemyślanym, zgryźliwym i absurdalnym żarcie. Pod ostrzałem kpin w swoich skeczach postawili m.in. królową, gwiazdy ekranu, polityków, chrześcijan, policjantów i zwykłych ludzi, nie zapominając przy tym o śmianiu się z samych siebie.

Czwórka Anglików i jeden Amerykanin nie tylko tworzyli najbardziej groteskowe skecze w historii, ale również byli odtwórcami wszystkich ról. Każdy z odcinków „Latającego Cyrku Monty Pythona” to 30-minutowe zestawienie niepowiązanych ze sobą tematycznie skeczy przesiąkniętych satyrą i całkowitym absurdem. Ukończenie przez komików najlepszych szkół w Anglii, Cambridge i Oxfordu, pozwoliło im na stworzenie wysmakowanego i inteligentnego żartu sytuacyjnego, nad którego znaczeniem często należy zastanowić się dwa razy. Między skeczami pojawiają się animacje Terriego Gilliama, których elementy zapisały się w historii jako symbole komediowej klasyki.

Specyfika humoru ukazanego w „Latającym Cyrku Monty Pythona” celnie trafiła w gust polskiego widza. Niezwykłą rolę w zaprezentowaniu w Polsce niespotykanego formatu brytyjskiej grupy odegrał w latach 90’ Tomasz Beksiński, który był autorem pierwszego i uznawanego za najlepsze tłumaczenia tekstów grupy. To właśnie jego przełożenie językowe usłyszymy w odcinkach „Latającego Cyrku Monty Pythona” na Comedy Central – od 6 maja, w każdą sobotę o 21:00.

Premiera: 6 maja, godz. 21:00
Emisja: soboty, godz. 21:00 (2 odcinki)