środa, 12 kwietnia 2017

Kathryn Bigelow powraca. Obiecujące „Detroit”


Pojawił się zwiastun do filmu „Detroit” wyreżyserowanego przez Kathryn Bigelow. To pierwsza kobieta nagrodzona Oscarem za reżyserię, a otrzymała ją za „The Hurt Locker” w 2010 roku. Jej najnowsza produkcja oparta jest na faktach.

„Detroit” opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w tym mieście dokładnie 50 lat temu i właśnie na okoliczność tej rocznicy zdecydowano się przypomnieć te haniebne wydarzenia. Policja i Gwardia Narodowa popełniły wtedy liczne przestępstwa na afro-amerykanach, doszło do rozlewu krwi oraz zamieszek na tle rasowym.

Autorem scenariusza do filmu jest Mark Boal, z którym reżyserka pracowała przy „The Hurt Locker” oraz później przy znakomitym „Wrogu numer jeden”. W obsadzie „Detroit” znaleźli się m.in.: John Boyega, Chris Chalk, Nathan Davis Jr., Kaitlyn Dever, Austin Hébert i John Krasinski. Premiera w USA zapowiadana jest na 5 sierpnia. Już dziś film uznawany jest jako kandydat do przyszłorocznym Oscarów. Jutro poznamy listę filmów zakwalifikowanych do udziału w festiwalu w Cannes i jest duża szansa, że „Detroit” się tam znajdzie.

Oto zwiastun, który zapowiada bardzo ciekawy film.