poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Jest polska data premiery „Butterfly Kisses”


Jest już znana polska data premiery, nagrodzonego na festiwalu w Berlinie, debiutanckiego filmu Rafała Kapelińskiego „Butterfly Kisses”. Polska publiczność nie będzie musiała czekać długo na ten film.

„Butterfly Kisses” to jedna z większych niespodzianek tegorocznego Berlinale. Skromny brytyjski film z polskim wkładem w produkcję był szeroko komentowany na festiwalu, z którego przywiózł nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia konkursu Generation 14plus. Dla Rafała Kapelińskiego jest to fabularny debiut reżyserski. Film pojawi się w polskich kinach 12 maja tego roku.

„Ten film, napędzany przez rytm niezwykłej ścieżki dźwiękowej i obrazów, budzi przerażające podejrzenie w widzu. Bez uciekania się do prostych oskarżeń konfrontuje nas z trudnym problemem, którego nasze społeczeństwo nie potrafiło dotąd rozwiązać. Począwszy od kalejdoskopowej, otwierającej sekwencji jesteśmy urzeczeni intensywnością tego elektryzującego filmowego debiutu” – uzasadniło swoją nagrodę jury w Berlinie

W filmie „Butterfly Kisses” wkraczamy  w świat  Jake'a  i jego dwóch kolegów, świat w którym dominuje szarość wzbogacona seksem i porno. Każdy z nich ma swoje demony, ale Jack ponad to ma sekret, którego nie może nikomu wyjawić. Krytycy oceniający film na Berlinale podkreślali, że problem wykorzystywania nieletnich Kapeliński „dotyka w sposób oryginalny i dyskretny”. Film porównano także do dokonań Kena Loacha, Mike’a Leigh i innych mistrzów brytyjskiego kina społecznego.

Rafał Kapeliński przed laty zrealizował bardzo doceniany krótki film niezależny zatytułowany „Emilka płacze”. Sztuki filmowej uczył się w National Film and Television School w Beaconsfield oraz w Londyńskiej Szkole Filmowej, w której dziś wykłada.

„Butterfly Kisses” będzie miał wkrótce swój pokaz na festiwalu „Kino na Granicy” w Cieszynie, gdzie swoją obecność zapowiedział reżyser.Aktualizacja
Na Facebooku dystrybutor poinformował, że polska data premiery to 12 maja. Jest też polski zwiastun.