wtorek, 18 kwietnia 2017

„Wszystkie nieprzespane noce” już w box office USA


[BOX OFFICE] Od dwóch tygodni „Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka są prezentowane w regularnej dystrybucji w amerykańskich kinach, ale dopiero po tym weekendzie film znalazły się w zestawieniu box office. Znane są więc pierwsze wyniki tej produkcji w USA.

„Wszystkie nieprzespane noce” to autorskie i ambitne kino, zdecydowanie tytuł festiwalowy, ale cieszący się uznaniem wielu widzów zainteresowanych ciekawym kinem z całego świata. Dobrze przyjęty film przez amerykańską prasę z pewnością pomógł w promocji ciekawego filmu Michała Marczaka.

Dystrybucja w amerykańskich kinach to pokłosie sukcesu na Sundance przed rokiem, gdzie film otrzymał jedną z nagród. Wiadomo było też od początku, że amerykańska dystrybucja będzie miała dość skromny wymiar.

Film w kinach pojawił się już przed tygodniem na trzech ekranach. W miniony weekend doszły kolejne dwa ekrany, zapewne w kinach art-housowych. W ciągu dziesięciu dni wyświetlania film przyniósł 11 153 dolary wpływów. W miniony weekend wpływy wyniosły 4118 dolarów, co pozwoliło filmowi zająć 64 miejsce w amerykańskim box office (na 94 skwalifikowane tytuły).