środa, 12 kwietnia 2017

„Thor: Ragnarok” lepszy od „Star Wars”


Wygląda na to, że „Thor: Ragnarok” to dziś jedna z najbardziej oczekiwanych premiera w Hollywood. Niedawno zaprezentowany zwiastun wzbudził wielkie zainteresowanie, większe od innych produkcji Disneya, Pixara czy „Star Wars”. Zapewne duży wpływ na to miał pojedynek Thora z Hulkiem.

Tylko w ciągu 24 godzin zwiastun do filmu „Thor: Ragnarok” obejrzano 136 milionów razy. To nie tylko rekordowe osiągnięcie produkcji z firmy Marvel, ale jest ono lepsze też od: wyników wielkich produkcji fabularnych Disneya, jego animacji, realizacji Pixara a nawet filmów spod znaku „Star Wars”.

Dotychczasowy rekord w stajni Disneya należał do „Pięknej i Bestii”, której zwiastun w 24 godziny obejrzano 127,6 mln razy. „Przebudzenie Mocy” osiągnęło wynik na poziomie 112 mln, a „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” sięgnęła po 94 mln odsłon.

Nie udało się jednak „Thorowi” wygrać batalii na najchętniej oglądany zwiastun wszech czasów. Od niedawna rekord ten należy do zwiastuna filmu „It”, który w 24 godziny obejrzany został 197 milionów razy. Na drugim miejscu znajdują się „Szybcy i wściekli 8” z wynikiem 139 mln razy. Wszystkie te filmy zobaczymy w kinach w tym roku.