poniedziałek, 25 lipca 2016

James Cameron o największym błędzie „Obcego”

 Na Comic-Con odbyło się rocznicowe spotkanie z twórcami filmu „Obcy: decydujące starcie”. James Cameron wypowiedział się w temacie największego błędu popełnionego przez producentów serii.

Dotyczy on „Obcego 3”, a dokładnie sytuacji związanej z Hicksem i Newt. Myślę, że pozbycie się Hicksa i Newt było głupie. Był to ogromny policzek dla fanów. David [Fincher] jest moich przyjacielem i niesamowitym filmowcem, a to był jego pierwszy duży projekt i był on naciskany przez studio ze wszystkich stron. Do tego dochodził okropny scenariusz, który był poprawiany na bieżąco – powiedział Cameron. Twórca podkreśla, że on i Gale Anne Hurd nie popełniliby takiego błędu.

Nie trudno się z tym nie zgodzić. „Obcy 3” wizualnie jest ciekawy, ale scenariusz jest bardzo słaby i powoduje, że to odcinek szczególnie nieudany.

Na tym samym spotkaniu mówiono też o „Obcym 5”, który w planach ma Neill Blomkamp. Na razie nie ma pewności, że film powstanie, ale Sigourney Weaver ciągle bardzo lobbuje za tym projektem, podkreślając, że scenariusz jest bardzo dobry. Historia ma się rozgrywać po wydarzeniach opowiedzianych w „Obcym: decydującym starciu”.