środa, 13 lipca 2016

„Wołyń” z drugim zwiastunem [WIDEO]


No i nie wiem… Obejrzałem drugi zwiastun filmu „Wołyń” i gdyby nie nazwisko Wojtka Smarzowskiego, to miałbym spore obawy co do tego projektu. Krótkie wideo mają jednak to do siebie, że nie do końca pokazują pełnię wizji reżysera.Ciekawe czy Smarzowski brał udział w pracy nad zwiastunem do filmu, ale mam pewne wątpliwości. A może nie ma co marudzić i po prostu przyjąć to jako kolejny etap promocji, którego zwieńczeniem będzie wielki i pełen emocji zwiastun „Wołynia”?

W każdym razie 7 października „Wołyń” pojawi się w kinach i wygląda na to, że wzbudzi gorącą dyskusję o wydarzeniach na wschodzie Polski z okresu II wojny światowej.

Akcja filmu „Wołyń” rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.