poniedziałek, 4 lipca 2016

„Trainspotting 2” z polską datą premiery

Ekipa "Trainspotting 2" na planie
Wiadomo już oficjalnie kiedy w polskich kinach pojawi się sequel legendarnego i klasycznego dziś „Trainspotting”. Czy po 20 latach to się może udać? Będę wypatrywał.

Premiera filmu w Wielkiej Brytanii zapowiadana jest na 27 stycznia 2017 roku. Polscy widzowie nie będą musieli czekać bardzo długo na ten film. „Trainspotting 2” w polskich kinach pojawi się 3 lutego 2017 roku.

Druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona (Ewan McGregor). Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem.

Pierwsza część filmu, który z Ewana McGregora uczynił międzynarodową gwiazdę, została uznana za jeden z dziesięciu najważniejszych brytyjskich filmów w historii. Obraz powstał na podstawie autobiograficznej powieści Irvine’a Welsha. Scenariusz drugiej części bazuje na kolejnej książce Welsha –„Porno”. Za kamerą ponownie stanie Danny Boyle. W filmie zobaczymy Ewana McGregora, Roberta Carlyle'a i Johnny'ego Lee Millera.

WKRÓTCE NA BLOGU AKTUALNY KALENDARZ PREMIER KINOWYCH NA 12 MIESIĘCY, ZMIAN JEST BOWIEM MNÓSTWO.