piątek, 1 lipca 2016

Scarlett Johansson najbardziej kasową aktorką


Na prowadzonej przez Box Office Mojo liście najbardziej kasowych aktorów i aktorek w czołówce mamy tylko jedną kobietę. Tym samym Scarlett Johansson jest dziś najbardziej kasową aktorką w historii kina.

Popularna i piękna Scarlett znajduje się na 10 miejscu listy najbardziej kasowych aktorów, a filmy z jej udziałem (w głównych i kluczowych rolach) wygenerowały wpływy sięgające 3,3 miliarda dolarów. Scarlett Johansson w ostatnich dniach przeskoczyła na liście Bruce’a Willisa, Robina Williamsa i Gary’ego Oldmana. Jeśli Scarlett będzie miała dobrą passę, to wkrótce pokona Michaela Caine’a (3,342 mld dolarów), Johnny’ego Deppa (3,366 mld dolarów) a może i Toma Cruise’a (3,587 mld dolarów).

Sukces Scarlett Johansson związany jest głównie z rolą Czarnej Wdowy w filmach Marvela, a pierwszy raz pojawiła się jako ta postać w 2010 roku w „Iron Man 2”. Tegoroczny sukces trzeciego „Kapitana Ameryki” i wcześniejsze osiągnięcia „Avengers” wpłynęły na sukces aktorki. Pamiętać jednak należy także jej udział w „Lucy” i tegoroczną „Księgę dżungli” (niestety „Ave Cezar!” braci Coen do sukcesów się nie zaliczy), a przed nią jeszcze „Ghost in the Shell” i wiele jeszcze innych ciekawych ról. Dziś pytanie brzmi, czy Czarna Wdowa otrzyma swój własny solowy film. Jeśli tak się stanie, to sukces aktorki będzie imponujący.

Na czele najbardziej kasowych aktorów znajduje się Harrison Ford, którego filmy wygenerowały 4,871 miliarda dolarów.