poniedziałek, 4 lipca 2016

PREMIERY DVD I BLU-RAY – LIPIEC 2016


To będzie miesiąc z niewielką liczbą premier, za to będzie to okres wyróżniający się jakością prezentowanych filmów. Wśród wydarzeń znajdują się m.in. „The Witch” oraz „Lobster”.

Główne atrakcje miesiąca będą miały miejsce dopiero w połowie lipca. Wtedy dystrybutorzy powracają z wakacji i rozpoczynają wydawanie swoich filmów. W lipcu będzie tych propozycji jeszcze stosunkowo niewiele, ale już w sierpniu zapowiadanych jest wiele premier. Tymczasem w lipcu do szerokiej sprzedaży trafią „Nienawistna ósemka” oraz "Pitbull. Nowe porządki", które od kilkunastu dni na wyłączność dostępne są tylko w jednej sieci. To co najciekawszego wydarzy się 13 i 14 lipca. Wtedy do sprzedaży trafią tak głośne produkcje, jak m.in.: "Pokój", „Wstrząs”, „Dama w Vanie”, „Bogowie Egiptu”, "Sprawiedliwy" oraz komedie „Siostry”, „Tata kontra tata”, „Zoolander 2” i rodzima „Słaba płeć”.

Wydarzeniem lipca na rynku DVD/BD jest z pewnością polska premiera „The Witch”, jednego z najlepszych horrorów dekady (polski tytuł to „Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii”). Niestety ten znakomity film nie trafił do naszych kin, zapewne z powodu założenia o małym komercyjnym potencjale. A szkoda, bo na poziomie napięcia i przerażenia to zdecydowanie pozycja wyróżniająca się na tle licznych produkcji z Hollywood, które straszą ogranymi schematami. Na kasowy sukces w Polsce nie miał też szans „Lobster”, ale w kinach (bodajże na 1 kopii) odnotowano jego premierę i mieszkańcy wielkich miast mieli szansę go obejrzeć (przy wielkim szczęściu). A jest „Lobster” w gronie najważniejszych filmów ostatnich miesięcy, bo też propozycja science-fiction greckiego reżysera Yorgosa Lanthimosa wymyka się wszystkiemu, co oglądamy w kinach i tv na co dzień. Małe dzieło sztuki, o którym nie można przestać myśleć na długo po seansie. „Lobster” to perełka wśród premier lipca, szkoda że film dostępny będzie jedynie na DVD.

4 LIPCA

Pitbull. Nowe porządki
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: "Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz". Tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Patryka Vegi "Pitbull. Nowe porządki" rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuje Grupę Mokotowską do tematu "Gangu obcinaczy palców", odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.

6 LIPCA

Nienawistna ósemka / The Hateful Eight
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Kilka lat po wojnie secesyjnej przez wietrzne pustkowia Wyoming podróżują łowca nagród John Ruth (Kurt Russell), znany jako "Szubienica", oraz zbiegła przestępczyni Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh). Podczas zamieci śnieżnej trafiają do zajazdu, w którym spotykają tajemniczych nieznajomych. Gdy gwałtowna nawałnica uderza w górski przyczółek, podróżnicy zaczynają rozumieć, że szanse na dotarcie do miasta są niewielkie, a ich największym zmartwieniem nie jest bezwzględna pogoda, a towarzysze o nieczystych intencjach.

Pokój / Room
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są tu więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że to nie odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

Sprawiedliwy / Sprawiedliwy
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Hanna przyjeżdża do Polski, by odbyć podróż śladami swej przeszłości stąd jako dziewczynka ocalona z wojennej zawieruchy, a wraca jako piękna silna kobieta. Pamięta ludzi, którzy jej pomogli i miejsca, w których przeżyła dramatyczne dzieciństwo. Nie potrafi jednak pogodzić się z przeszłością. Ta podróż będzie dla niej powrotem do najtrudniejszych, ale i najważniejszych dni jej życia. Do prawdy o ludziach, którzy zaryzykowali wszystkim, by pomóc ukryć ją przed złem tego świata. I do Pajtka, miejscowego dziwaka, który stał się jej najbliższym przyjacielem. On potrafił odnaleźć radość w najgorszych chwilach i sprawić, że mała samotna dziewczynka, czuła się bezpieczna i kochana. Spotkanie z nim po latach może być dla Hanny nowym początkiem.

8 LIPCA

Sekrety morza / Song of the Sea
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Dziewczynka o imieniu Sirsza obchodzi swoje 6 urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar wszystkiego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, które uważa za bardziej odpowiednie dla nich miejsce. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie, kim jest i co stało się z ich mamą. W wędrówce pomaga jej starszy brat, tajemnicze świetliki oraz pół ludzie, pół foki. Wspólna podróż pomoże odkryć rodzeństwu łączącą ich więź i siłę, która tkwi rodzinie.

13 LIPCA

Wstrząs / Concussion
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Historia imigranta dr Benneta Omalu (Will Smith), błyskotliwego neuropatologa, autora wstrząsającego medycznego odkrycia, które sprawiło, że musiał stanąć naprzeciw jednej z najbardziej wpływowych organizacji świata, NFL (National Football League). Dr Omalu odkrył powiązania między brutalnymi treningami futbolistów, które narażają ich mózgi na urazy, a późniejszymi depresjami i skłonnościami samobójczymi. Futbol to amerykański sport narodowy - prawda, jaką ujawnił, sprawiła, że stał się czarną owcą amerykańskiego społeczeństwa. On - imigrant, który chciał jedynie być dobrym obywatelem Stanów Zjednoczonych.

Lobster / Lobster
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Witamy w świecie, w którym samotni muszą w ciągu 45 dni znaleźć swoje drugie połówki, w przeciwnym razie zostaną przemienieni w zwierzę, które sami wybiorą. Lobster to inteligentna, niekonwencjonalna czarna komedia z udziałem takich gwiazd, jak Colin Farrell, Rachel Weisz, Léa Seydoux, John C. Reilly i Ben Whishaw, która jest oryginalnym i głębokim spojrzeniem na obsesję społeczeństwa naszych czasów, aby każdy żył w parze za wszelką cenę i dowodzi, że prawdziwa miłość, nie jest czymś, czego się szuka... Na nią się po prostu trafia.

Las samobójców / The Forest
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Kiedy Jess znika w głębi japońskiego lasu Aokigahara, nic nie powstrzyma Sary (Natalie Dormer; serial „Gra o tron”, „Igrzyska śmierci: Kosogłos Część 1 i 2”) przed odnalezieniem swojej siostry-bliźniaczki. Prowadzona przez instynkt i niewidzialną więź łączącą ją z siostrą, Sara zapuszcza się w coraz głębsze ostępy niegościnnego lasu, a każdemu jej krokowi towarzyszą niesamowite duchy i udręczone dusze... W poszukiwaniach pomaga jej tajemniczy pisarz Aiden (Taylor Kinney; serial „Chicago Fire”). Sara wkrótce staje przed trudnym wyborem - ratować Jess... czy siebie.

Dama w Vanie / The Lady in the Van
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Oparta na prawdziwych wydarzeniach poruszająca historia przyjaźni dwojga ludzi, która na zawsze zmieniła ich życie. Pojawienie się ekscentrycznej starszej pani w jednej z eleganckich dzielnic Londynu budzi niepokój jej mieszkańców. Panna Shepherd mieszka bowiem w vanie, którego - jak twierdzi - zaparkowała "tymczasowo" na podjeździe domu Alana Bennetta. Spędziła tam kolejnych 15 lat. Z każdym dniem relacje tych dwojga zacieśniają się, przeradzając powoli w prawdziwą przyjaźń. Dziwaczna, ekscentryczna, pewna siebie panna Shepherd z czasem wtapia się w krajobraz okolicy, stając się jego najważniejszą mieszkanką.

Tata kontra tata / Daddy's Home
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: To nie może skończyć się dobrze. Chyba że... chyba że jednak może. Ojciec vs ojczym. Will Ferrell vs Mark Wahlberg. Jeden dumny ojciec kontra drugi dumny ojciec. Czy coś może pójść nie tak? Otóż może. Wszystko. Już pierwsze spotkanie dwóch ojców jest początkiem totalnej i zabawnej walki dwóch skrajnie różnych osobowości - spokojnego rodzinnego Brada (Will Ferrell) i typowego bad boya, przystojniaka Dusty'ego (Mark Wahlberg). Stawka w tej rywalizacji rośnie z każdym dniem. Ojciec i ojczym prześcigają się w najdziwniejszych pomysłach, by okazać się "tym lepszym". Kto wygra? Czy uda im się przetrwać tę rywalizację? Brad chce przecież tylko stać się prawdziwą częścią jego nowej rodziny. Nie ma jednak pojęcia, ile będzie go to kosztowało.

Szansa Emmy / Emma's Chance
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Podczas pracy na rzecz ratowania koni, Emma nawiązuje niezwykłą więź z pewnym koniem, który nie pozwala się dosiąść nikomu, poza nią. Zdobywając nowe umiejętności, zaufanie i pewność siebie, Emma opracowuje plan, jak odkupić swoje winy i uratować ranczo, które tak bardzo pokochała.

Zoolander 2 / Zoolander 2
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Gdy tajemniczy zabójca morduje najpiękniejszych tego świata, piękna agentka Interpolu odkrywa, że kluczem do zagadki są ex-modele Derek (Ben Stiller) i Hansel (Owen Wilson). Zwerbowani do ściśle tajnej misji muszą powrócić do świata mody, ponownie zdobyć sławę i rozwiązać zagadkę. Jedyną przeszkodę na ich drodze stanowi mistrz zbrodni Mugatu (Will Ferrel) i jego protegowana (Kristen Wiig). Przygotujcie się na wybuch niepohamowanego śmiechu przy oglądaniu tej komicznej komedii, która, jak zgodnie orzekli krytycy, „jest w każdej minucie tak dobra, jak oryginał”.

Zbrodnia. Sezon 2
SERIAL
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Fabuła drugiego sezonu Zbrodni to adaptacja książki W zamkniętym kręgu, kolejnej części bestsellerowego cyklu szwedzkiej pisarki, Viveki Sten. Spokojnym życiem nadmorskiej miejscowości ponownie wstrząsa seria nieoczekiwanych zdarzeń. Podczas corocznych wyścigów konnych, na mecie od postrzału w klatkę piersiową, ginie zwycięzca finałowej gonitwy - prezes znanej trójmiejskiej fundacji i ceniony prawnik. Cień podejrzeń pada na jego najbliższych współpracowników. Śledztwo trafia w ręce komisarza Tomasza Nowińskiego (w tej roli Wojciech Zieliński). Tymczasem Agnieszka (Magdalena Boczarska), przeżywając kolejny małżeński kryzys, dojrzewa do decyzji o rozwodzie.

14 LIPCA

Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii / The Witch
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Nowa Anglia, rok 1630: William i Katherine prowadzą bogobojne życie wraz z piątką swych dzieci, osiedlając się na skraju nieprzebytej dziczy. Kiedy ich nowonarodzony syn znika w tajemniczych okolicznościach a plony niszczeją, członkowie rodziny zaczynają zwracać się przeciwko sobie. „The Witch” to mrożący krew w żyłach portret rodziny w okowach własnych lęków i obaw, zdanej na łaskę nieuchronnego Zła.

Siostry / Sisters
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Tina Fey i Amy Poehler spotykają się w „Siostrach” – opowieści o dwóch siostrach, które spotykają się po latach rozłąki, by posprzątać swój dziecięcy pokój zanim rodzice sprzedadzą dom. Aby powspominać dawne szczęśliwe chwile, dziewczyny wydają szalone przyjęcie w stylu szkolnej prywatki dla swoich koleżanek, co okazuje się właściwym remedium na wszelkie rozterki rozczarowanych życiem dorosłych.

Bogowie Egiptu / Gods of Egypt
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Set, bezwzględny bóg ciemności, siłą i podstępem przejmuje egipski tron. Faraon ginie, kapłani są bezsilni, a zwykli ludzie stają się  niewolnikami. Tylko garstka buntowników stawia czoła uzurpatorowi, by ocalić imperium. Na ich czele staje bohaterski śmiertelnik Bek, który z pomocą potężnego i miłosiernego boga Horusa wyrusza w zaświaty i do samych niebios, by tam odnaleźć i  pokonać Seta i jego hordy. Tak rozpoczyna się pełna niezwykłych przygód, magii i poświęceń krucjata śmiertelnika i boga w obronie naszego świata.

Niewidzialny wróg / Eye in the Sky
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Brytyjska pułkownik Katherine Powell (Hellen Mirren) dowodzi ściśle tajną międzynarodową operacją z użyciem dronów, której celem jest namierzenie terrorystów, ukrywających się na terenie Kenii. Gdy, dzięki pozyskanym informacjom wywiadowczym odkrywa, że przygotowują się oni do samobójczego ataku, podejmuje decyzję o wyeliminowaniu zamachowców. Niestety plan przeprowadzenia cichego, bezzałogowego uderzenia z powietrza staje pod znakiem zapytania, gdy w strefie operacji niespodziewane pojawia się dziewięcioletnia dziewczynka. Decyzja o tym, czy poświęcić życie niewinnego dziecka, by uratować setki innych, wywoła międzynarodowy spór na szczeblach dowodzenia USA i Wielkiej Brytanii, ukazując moralne i polityczne zawiłości współczesnej wojny.

Słaba płeć / Słaba płeć
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Zośka jest atrakcyjna, wykształcona i wie czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już  nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?