środa, 8 lutego 2017

Fajne wyróżnienie dla American Film Festival


Amerykański serwis culturedvultures.com zamieścił na swoich stronach zestawienie 10 Najlepszych Festiwali Filmowych Wartych Poświęcenia Twojego Czasu w 2017 roku. W tym gronie znalazł się polski American Film Festival odbywający się w październiku we Wrocławiu.

To kolejne w amerykańskim internecie takie zestawienie ciekawych festiwali, odbiegające od zwyczajowego i oczywistego wyboru pośród bardzo wielu międzynarodowych propozycji. Nie znajdzie więc tutaj festiwalu w Cannes czy Locarno czy Tokio. Są za to imprezy, które cieszą się wielkim zainteresowaniem widzów, które proponują niezwykły repertuar i zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji. Bardzo fajnie, że w tym gronie znalazło się miejsce dla polskiego festiwalu o filmach amerykańskich.

Twórca zestawienia festiwali daje do zrozumienia, że wyprawa do Polski to wyzwanie, ale zdecydowanie zachęca do odwiedzenia American Film Festival. Zwraca on m.in. uwagę, że goście mogą tutaj obejrzeć nie tylko ciekawe niezależne filmy, ale też wejść nieco głębiej w branżę filmową.

Pełne zestawienie festiwali wraz z opisami znajduje się tutaj.