środa, 8 lutego 2017

Jack Nicholson powróci jako Toni Erdmann


Stało się! Paramount zapowiedział nakręcenie remake’u niemieckiego filmu zatytułowanego „Toni Erdmann”. W głównych rolach w amerykańskiej wersji wystąpią Jack Nicholson i Kristen Wiig. Szczególnie powrót Nicholsona po latach nieobecności jest dla tego projektu dużą wartością.

Bo zdecydowanie bardzo ciężko będzie dorównać klasie niemieckiego filmu, który już za kilkanaście dni zdobędzie zapewne Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. O remake’u wypowiadała się jakiś czas temu autorka oryginału Maren Ade, która nie widziała w tym niczego złego. Za to na pewno wersja z Hollywood nie będzie filmem tak długim i zapewne nie będzie też dziełem tak wartościowym. Bliskość powstania obu produkcji sugeruje, że Amerykanie będą chcieli postawić na nieco inny charakter filmu, a to oznaczać może większy nacisk na elementy komediowe. Wskazuje na to udział Kristen Wiig, jednej z najpopularniejszych dziś aktorek komediowych w USA, bardzo trafnie dobranej do głównej roli w remake’u „Toniego Erdmanna”. Na pewno też wersja amerykańska posiadała będzie kilka niespodzianek, które będą ją wyróżniać.

Powrót Jacka Nicholsona brzmi ekscytująco. Po raz ostatni oglądaliśmy aktora w 2010 roku i z utęsknieniem czekaliśmy na jego kolejne role. Nicholson nic nie musi, a czekał zapewne na ciekawą aktorską propozycję. I tak się też stało, bo przy dobrym scenariuszu postać główna w remake’u „Toniego Erdmanna” przynieść może bardzo ciekawą rolę.

Za produkcję nowej wersji niemieckiego filmu odpowiadają Adam McKay i Will Farrell. Kilka lat temu zestaw tych nazwisk bardzo by mnie zaniepokoił, ale w zeszłym roku Adam McKay fantastycznie pokazał swój talent w „The Big Short” łącząc ważny temat ze świetną lekką formą. Maren Ade została producentką wykonawczą, ale nie oznacza to znaczącego wpływu na mający powstać film.