środa, 1 lutego 2017

Reżyser nowej „Diuny” oficjalnie wybrany

Diuna wg Davida Lyncha
Brian Herbert, syn pisarza Franka Herberta, oficjalnie przekazał informację na temat wyboru reżysera nowej filmowej wersji słynnej „Diuny”. Po tej wiadomości można mieć nadzieję na udaną ekranizację.

Według Briana Herberta reżyserii nowej „Diuny” podejmie się Denis Villeneuve, twórca niedawnego „Nowego początku” oraz tegorocznego „Blade Runner 2049”. Kanadyjski reżyser już wiele tygodni temu wspominał, że „Diuna” to od lat jego reżyserskie marzenie. Producenci ze studia Legendary przystąpili więc do negocjacji i dziś już wiadomo, że Denis Villeneuve podejmie się pracy nad tym znaczącym wydarzeniem fantastycznonaukowym.

Na razie studio i reżyser oficjalnie nie potwierdzają tych informacji.

Jedno jest pewne. „Diuna” to ciągle bardzo trudna książka do przeniesienia na duży ekran. W rękach Denisa Villeneuve’a jest jednak szansa na ciekawe podejście do tej realizacji. Czy będzie tak ambitnie jak w „Nowym początku”? Zapewne studio Legendary wolałoby nieco bardziej komercyjny charakter filmu. Oby te dwa oczekiwania znalazły wzajemne zrozumienie, ku satysfakcji widzów.

Na razie nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace nad filmem.